Zabloudil

ID: 92872

Třemi soutěskami do Žlutých hor

Poloha
Vydejte se s námi do dvou nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čínských přírodních lokalit, jejichž jedinečná krajina od pradávna inspirovala čínské malíře a básníky. Poplujeme majestátními Třemi soutěskami na Dlouhé řece, třetím nejdelším vodním toku světa. Poté se projdeme Žlutými horami, jejichž vrcholky s rozeklanými borovicemi přízračně vystupují z mračného oparu, a nasajeme trochu z atmosféry buddhistické poutní hory Jiuhuashan. Navštívíme jedny z nejkrásnějších buddhistických skalních chrámů v Číně, uvidíme i největšího sedícího Buddhu na světě a symbol Číny – pandu velkou. Projdeme se též malebnými vesničkami s tradiční venkovskou architekturou a po plantážích nejslavnějšího čínského čaje. Poznámka: Plavba Třemi soutěskami je realizována lodí **** či lodí odpovídajícího standardu. Výběr lodi je podřízen danému aktuálnímu plavebnímu řádu a lze jej ovlivnit jen částečně. V závislosti na stavu hladiny vody se může změnit délka plavby (může být kratší nebo naopak delší) a zájezd může mít tedy mírně upravený itinerář. Velikost skupiny: 6–16 účastníků Náročnost: Pěší výlety ve Žlutých horách a v Jiuhuashanu vedou po dlážděných chodnících a schodech, v horách je však terén členitý a schodiště někdy úzká a strmá. Naše doporučení: Objevte Čínu starých časů – rozeklané vrcholky Žlutých hor, majestátní Tři soutěsky a skalní chrámy v Dazu. Ochutnejte nejlepší čínské čaje, poznejte malebné Hangzhou i rušnou Šanghaj.
Program

1. den
Praha –  Chengdu (Čcheng-tu): hl. m. nejlidnatější provincie Sichuan (S'-čchuan) – buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu) s  typickou čajovnou pod širým nebem .
3. den
Chengdu : ráno návštěva chovné stanice unikátní pandy velké ; celodenní výlet s prohlídkou areálu Velkého Buddhy (největší sedící Buddha na světě – 71 m) v Leshanu (Le-šan).
4. den
Chengdu –  Chongqing (Čchung-čching): přejezd se zastávkou v buddhistických skalních chrámech v Dazu (Ta-cu) – nejstarší z chrámů pocházejí z 5. stol., četné sochy a reliéfy Buddhů a buddhistických božstev; příjezd do Chongqingu a večer nalodění.
5. den
První den plavby po Dlouhé řece Třemi soutěskami , které byly kvůli stavbě obří přehrady částečně zaplaveny – zastávka ve Městě duchů Fengdu (Feng-tu)   a u dvanáctipatrové  červené pagody Shibaozhai (Š'-pao-čaj).
6. den
Druhý den na Dlouhé řece : několikahodinová plavba v tzv. Malých třech soutěskách a navazujících Mini třech soutěskách, nacházejících se na jednom z přítoků Dlouhé řeky – fakultativně případné další kulturní zajímavosti; v noci působivý  průjezd obřími zdymadly .
7. den
Yichang – Hangzhou (Chang-čou): vyhlídka na hráz a zdymadla  největší přehrady na světě ; vylodění v Yichangu a odpoledne přelet do Hangzhou; večerní procházka po staré zrekonstruované uličce .
8. den
Hangzhou : mladými milenci vyhledávané Západní jezero   s krátkou projížďkou lodí,  čajové plantáže slavného zeleného čaje Dračí studna , 60 m vysoká osmiboká pagoda Šesti harmonií .
9. den
Hangzhou –  Xidi   (Si-ti): půldenní přejezd mikrobusem do  více než 900 let staré vesničky  –  procházka uličkami a výstup na vyhlídku ; večerní a noční atmosféra ztichlé vesničky po odjezdu čínských turistů.
10. den
Xidi –  Žluté hory  (Huangshan, Chuang-šan): dopoledne návštěva další unikátní vesničky  Hongcun (Chung-cchun) –  ukázka jedinečné staré tradiční feudální čínské architektury ; pokračování do Žlutých hor – výjezd lanovkou na jeden z vrcholů (přes 1800 m), procházka po vrcholcích a  nocleh v hotelu v horách .
11. den
Žluté hory  –   Jiuhuashan   (Ťiou-chua-šan): východ slunce nad Severním mořem – mezi mračny rozprostírajícími se v údolí mezi 72 vrcholky s různými poetickými názvy (např. vrcholek Nebeského hlavního města nebo Terasa odpočinku ); sjezd jinou lanovkou a přejezd do pohoří Jiuhuashan.
12. den
Jiuhuashan  – Šanghaj: dopoledne výjezd lanovkou na vrchol (1342 m) jedné z posvátných buddhistických hor  – nesčetné svatyně a kláštery ,   malebná vesnička na úpatí hory; přejezd do města Tunxi (Tchun-si) –  procházka po 1500 m dlouhé staré obchodní ulici ; večer přelet do Šanghaje.
13. den
Šanghaj  – Praha: stará čínská čtvrť okolo tradiční čínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan), nábřeží Bund ; moderní čtvrť Pudong (Pchu-tchung) –  vyhlídka ze 492 m vysoké budovy SWFC, projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); večer odlet do ČR, návrat domů 14. den.
Stravování
polopenze
Cena zahrnuje
letenka Praha–Chengdu / Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
2x přelet (Yichang–Hangzhou
Tunxi–Šanghaj)
1x loď Wanzhou–Yichang
pronajaté mikrobusy
metro
8x hotel *** se snídaní
3x kajuta na lodi se snídaní + 2x oběd
12x večeře
český čínsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj (i na lodi) – 9980 Kč
čínské vízum – 2200 Kč
17.09. (Po) - 30.09. (Ne) 2018 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Polopenze
Letecky/Praha
-79 800 Kč
Rezervace
dospělá osoba
 
 /Praha
-79 800 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...