Zabloudil

ID: 730071

Chorvatsko pro spořivé (odlet letadlem, návrat autobusem) **

Termín: 24.05. (Čt) - 31.05. (Čt) 2018

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Katowice

Strava: Polopenze

Cena: 11 601 Kč

Popis hotelu

Hotely **/***  (celkem 7 nocí) se nachází v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a v Černé Hoře. Garantujeme většinu hotelů u moře.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnami a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

Strava: snídaně a večeře.

Náš názor: Většina hotelů se nachází u moře, což dává možnost odpočinku po prohlídkách.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide . 

Program

Tyrkysová Plitvická jezera • Split, Trogir, Dubrovník - chorvatské poklady • fjordy jižní Evropy • Kotor • hora Zjevení - Medžugorje • Budva a Sveti Stefan - nejkrásnější v Černé Hoře • pro zájemce pobyt u chorvatského pobřeží

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Chorvatska charterovým letadlem. V závislosti na termínu je možný přílet také do Podgorice. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady . Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu. Ubytování v hotelu, večeře, přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd do Plitvic a návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Oblast parku patří do světového přírodního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Okolí Národního parku je známé výrobou vynikajících sýrů a medů, které lze zakoupit během tohoto výletu. Návrat do hotelu, volný čas na odpočinek, večeře, přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do největšího města Dalmácie - Splitu. Uvidíme staré město, jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme mimo jiné: antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, mauzoleum císaře a malebný přístav. Následně přejedeme do Trogiru - typického pobřežního města, kde se projdeme malebným starým městem. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici z přelomu 14. a 15. století a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Následně přejedeme do Omiše, odkud nás čeká plavba nádherným kaňonem řeky Cetiny. Přejezd do hotelu, večeře, přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do Bosny a Hercegoviny, kde navštívíme Mostar a Medžugorji. V Mostaru navštívíme historické centrum středověkého města založeného Turky. Projdeme se Starým mostem - symbolem města (na seznamu UNESCO). Tento most byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších staveb na Balkánu. Byl zbořen během války a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Pasha, turecký dům a čtvrť Stara Caršija (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Následně přejezd do Medžugorje - poutního místa, kde se v roce 1981 dle svědectví zjevila Panna Marie. Navštívíme svatyni a vyjdeme na horu Zjevení. Návrat do hotelu, večeře, přenocování.

Den 5
Po snídani přejezd ve směru Černé Hory. Během cesty navštívíme perlu Jadranu - Dubrovník (UNESCO). Je to krásné město se skvělou atmosférou, plné památek a fascinujících uliček. Během procházky se seznámíme s jeho historií a uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, Muzeum lékárny. Po prohlídce přejedeme okouzlující vyhlídkovou trasou podél Boky Kotorské. Navštívíme město Perast - návštěva ostrova Panny Marie ve skalách, kde uvidíme barokní kostel a nádherný výhled na Boku Kotorskou. Přejezd do hotelu v Černé Hoře, večeře, přenocování.

Den 6
Po snídani prohlídka Kotoru, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Návrat do hotelu, čas na opalování, večeře a přenocování.

Den 7
Přejezd slavnými serpentinami, ze kterých se rozprostírá nádherný výhled na Kotor, Boku Kotorskou a Jadran. Přejezd do Njeguši. Malá vesnice ležící na úpatí masívu Lovćen se proslavila zejména jako rodiště známého černohorského básníka a vladaře Petara II. Petroviče Njegoše i celé jeho dynastie. V současné době je vesnice proslulá výrobou sýra a sušené šunky. Následně se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou ve městě je Národní muzeum, bývalý palác posledního krále - Nikolaje I. Petroviće. Den zakončíme návštěvou Budvy, nejmodernějšího letoviska Černé Hory. Přejezd do hotelu, večeře, přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, přejezd autobusem ve směru Polska. Plánovaný příjezd do Varšavy kolem půlnoci. (Realizace programu zahrnuje přejezd cca 2000 km)

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. 
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Vzhledem k návratu autobusem se změní pořadí prohlídek, okružní část zahájíme návštěvou Černé Hory a prohlídku zakončíme v okolí Splitu/Záhřebu, aby byl návrat do Polska kratší.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Chorvatska, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1 EUR/den/os. (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku nebo Neumu) a jiné osobní výdaje. 
Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 115 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

24.05. (Čt) - 31.05. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute11 601 Kč
Vybrat termín
13.09. (Čt) - 21.09. (Pá) 2018 - 9 dní, 8 nocí
Pokoj standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute12 028 Kč
Vybrat termín
20.09. (Čt) - 28.09. (Pá) 2018 - 9 dní, 8 nocí
Pokoj standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute12 265 Kč
Vybrat termín
27.09. (Čt) - 05.10. (Pá) 2018 - 9 dní, 8 nocí
Pokoj standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute9 783 Kč
Vybrat termín
04.10. (Čt) - 12.10. (Pá) 2018 - 9 dní, 8 nocí
Pokoj standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute9 595 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměChorvatsko
MístoDubrovnik
HotelChorvatsko pro spořivé (odlet letadlem, návrat autobusem)
Pokoj standard
Termín24.05.2018 - 31.05.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...