Zabloudil

ID: 277754

Čína (nejen) pro gurmány I

Termín: 13.10. (So) - 20.10. (So) 2018

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 44 800 Kč

Poloha
Víte, jak se připravuje pekingská kachna a jak chutná "starobylé" maso? Zažijte a ochutnejte to nejlepší a nejzajímavější, co nabízí dvě nejznámější čínská města. Na jedné straně poznáte Peking s tisíciletou historií, který byl sídlem několika dynastií, kde na vás z nepřeberného množství nádherných památek dýchne čínská hrdá minulost. Na druhé straně vás očekává kosmopolitní Šanghaj, výkladní skříň moderní Číny plná současné architektury, jež si nezadá s velkoměsty světovými. Obě města jsou navíc vyhlášená svou typickou kuchyní, ze které se v krátkém čase budeme snažit vybrat to nejlepší a nejrozmanitější. Vrcholem každodenního programu bude večeře ve stylové restauraci, kde ochutnáme rozličné typicky čínské lahůdky. Neopomeneme žádnou příležitost dopřát si vynikající pouliční specialitky – tradiční pekingské skládané placky jianbing , různá masíčka a sladké ovoce na špejlích nebo knedlíčky guotie "přilepené na hrnec". Můžeme si též koupit do ruky pečený batát nebo zjistit, že tzv. "smradlavé" chou toufu  chutná nesrovnatelně lépe než voní. Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha –  Peking : procházka  starými pekingskými uličkami ; večer první vrcholný kulinářský zážitek – místní specialita pekingská kachna v některé vyhlášené specializované restauraci , tzv. "kachňárně";  procházka centrem starého Pekingu okolo Předního a Zadního jezera.
3. den
Peking : prohlídka tzv. Zakázaného města   – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě, který byl po 500 let utajen zrakům obyčejných smrtelníků; procházka po největším náměstí na světě –  náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men), pohled na Zakázané město z ptačí perspektivy z tzv. Uhelného vršku ;  procházka po moderní obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) a návštěva tržiště s večeří s roztodivnými exotickými i typickými specialitami.
4. den
Peking : výlet na Dlouhou zeď  , jednu z největších staveb lidstva nazývanou také Velká čínská zeď –  procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka u olympijských sportovišt –  Ptačí hnízdo a Vodní kostka ; večer ochutnávka nejznámějších severočínských jídel v jejich skutečné podobě  – kuřecí kostky ochránce paláce, masové nudličky na způsob hlavního města, starobylé vepřové maso, dušený bůček v červené omáčce a jiné delikatesy.
5. den
Peking : chrám Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; prohlídka areálu Letního paláce  –  letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor, nesčetné zahrady a pavilony, krátká  projížďka lodí po jezeře; večer velmi exotická západočínská ujgurská kuchyně  – hovězí a jehněčí kebaby , chlebové placky nang (nan), skvělé ručně dělané nudle.
6. den
Peking –  Šanghaj : asi 5hod. přejezd rychlovlakem z Pekingu do Šanghaje (nově vybudovaná rychlodráha – 300 km/h); nábřeží Bund  – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večeře ve stylu darů moře (ryby, krevety a další mořské a sladkovodní zajímavosti); večerní obchodní třída Nanking – výkladní skříň moderní Šanghaje s nejluxusnějšími značkami.
7. den
Šanghaj  – Praha: mizející staré čínské město okolo tradiční mandarínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan) s pouličními jídelními stánky; prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) –  vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC, projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (tzv. Maglev – 431 km/h); typická východočínská kuchyně s lehkými omáčkami, zeleninou, sladkými i slanými plněnými knedlíčky a ovocem; večer transfer na letiště a odlet, přílet domů 8. den.
Stravování
polopenze
Cena zahrnuje
letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
1x rychlovlak 2. třídy Peking–Šanghaj
mikrobus
metro
5x hotel *** se snídaní
5x stylová večeře ve vybraných restauracích a 1x lidová večeře (tržiště)
vstupy do památkových objektů dle programu
český čínsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
čínské vízum – 2200 Kč
jednolůžkový pokoj – 3620 Kč
13.10. (So) - 20.10. (So) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Polopenze
Letecky/Praha
-44 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČína
MístoČína
HotelČína (nejen) pro gurmány I
dospělá osoba
Termín13.10.2018 - 20.10.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...