Zabloudil

ID: 186541

Velká cesta říší Středu

Termín: 08.10. (Po) - 29.10. (Po) 2018

Délka pobytu: 22 dní, 21 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Bez stravy

Cena: 72 800 Kč

Poloha
Dlouhá zeď, panda, rýže, čaj, hedvábí, bojová umění... Je mnoho věcí, které vás určitě napadnou ve spojitosti s Čínou. Na velké cestě říší Středu poznáte to nejlepší a nejzajímavější z její tradice i současnosti. Podáme si ruce s bohatou čínskou historií při prohlídce Pekingu a Xi'anu, atmosféry buddhismu se nadechneme při putování na posvátnou horu a po vzoru místních poutníků tu přivítáme východ slunce. Navštívíme typické středověké městečko, poznáme i ruch největších a nejmodernějších ekonomických center 21. století. Uchvátí nás krása jihočínské přírody i umění starých zahradníků při odpočinku v tradičních čínských zahradách. Projdeme se rýžovišti a proplujeme pohádkovou krajinou mezi homolovitými kopečky. To vše, a určitě nejen to, zažijete na opravdu velké cestě opravdu velkou zemí. Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha –  Peking : odpoledne přílet a procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita –  pekingská kachna .
3. den
Peking : celodenní výlet na Dlouhou zeď , nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť –  Ptačí hnízdo, Vodní kostka .
4. den
Peking : lamaistický chrám Yonghegong (Jung-che-kung) a konfuciánská akademie ; prohlídka areálu Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor; večer představení pekingské opery .
5. den
Peking : procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; návštěva chrámu Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.
6. den
Xi'an (Si-an): proslulá Hliněná armáda  – posmrtná armáda prvního čínského císaře; Velká mešita  a večerní procházka muslimskou čtvrtí.
7. den
Xi'an : taoistický klášter Osmi nesmrtelných , pagoda Malé divoké husy z 8. stol.,  monumentální  14 km dlouhé hradby ; odpoledne/večer odjezd lehátkovým vlakem.
8. den
Chengdu (Čcheng-tu) –  Baoguo (Pao-kuo): unikátní chovná stanice pandy velké ; přejezd do lázní Baoguo – dle času fakultativně možnost odpočinku v horkých pramenech .
9. den
Baoguo – Emeishan   (E-mej-šan): výstup nebo výjezd autobusem a lanovkou na  jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor  Emei (3099 m) – cestou prohlídka klášterů a nocleh v hotelu v horách.
10. den
Emeishan – Leshan (Le-šan):  východ slunce na posvátné hoře a sestup/sjezd do Baoguo; přejezd do Leshanu a prohlídka areálu Velkého Buddhy  (největší sedící Buddha na světě – 71 m); noční přejezd lehátkovým vlakem.
11. den
Panzhihua  (Pchan-č'-chua)  – Lugu  (Lu-ku): vyhlídková cesta nádhernou krajinou JZ Číny  ke křišťálovému horskému jezeru Lugu ve výšce 2685 m, jehož okolí obývá  jedinečné matriarchální etnikum  Mosu. Pozn.:  V letním termínu bude návštěva jezera Lugu z důvodu špatné dostupnosti nahrazena dnem navíc v Lijiangu a okolí – vesnička Baisha (Paj-ša) , park Tůně černého draka. (Z Panzhihua bude celodenní přejezd přímo do Lijiangu.)
12. den
Lugu –  Lijiang  (Li-ťiang): půldenní přejezd do oblasti obývané zajímavou národnostní menšinou Naxi (Na-si) – cestou překročení Dlouhé řeky , procházka 600 let starým městečkem .
13. den
Lijiang : půldenní výlet a nenáročná procházka téměř 4 km hlubokou soutěskou Tygřích skoků podél Dlouhé řeky pod 5596 m vysokou Sněžnou horou Nefritového draka ; prohlídka paláce bývalé vládnoucí rodiny Mu .
14. den
Lijiang – Dali (Ta-li): přejezd do městečka na březích jezera Erhai (Er-chaj) –  projížďka po jezeře s návštěvou bývalé rybářské vesnice a fakultativně  typickým venkovským obědem .
15. den
Dali – Kunming (Kchun-ming): návštěva rozsáhlého areálu Tři pagody z 9. stol. –  nejvyšší měří 70 m ; fakultativně výjezd lanovkou na vrchol pohoří Cangshan (Cchang-šan) do výšky 3920 m s nádhernými výhledy ; odpoledne přejezd linkovým autobusem do Kunmingu.
16. den
Kunming  – Yangshuo (Jang-šuo): „město věčného jara“  a  výlet do unikátního Kamenného lesa s až 30metrovými vápencovými věžemi; přelet do Guilinu (Kuej-lin) a následný přejezd do Yangshuo.
17. den
Yangshuo  –   městečko v pohádkové krajině homolovitých kopečků : dopoledne možnost tradiční čínské masáže; odpoledne plavba po řece Li mezi homolemi.
18. den
Yangshuo : celodenní nenáročný cyklo/motovýlet mezi rýžovými políčky – výstup na Měsíční "horu" (380 m) s neopakovatelným výhledem na do nekonečna se táhnoucí homole .
19. den
Yangshuo – Longji (Lung-ťi): výlet na terasovitá rýžová pole v oblasti Dračí hřbet, obývané zajímavými etniky  Zhuang (Čuang) a Miao (Miao); noční přejezd lehátkovým vlakem.
20. den
Shenzhen (Šen-čen): dopoledne příjezd do supermoderního velkoměsta (zvl. ekon. zóna) – souzvuk subtropické přírody s moderní architekturou; odpoledne odpočinek na pláži Jihočínského moře .
21. den
Shenzhen – Hongkong  – Praha: ráno přechod hranice do Hongkongu – výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celý ostrov, rušné ulice moderního velkoměsta, pohled na večerní panorama  z městské části Kowloon; večer odlet, přílet do ČR 22. den.   PRODLOUŽENÍ DO SUZHOU A ŠANGHAJE:
22. den
Shenzhen –  Šanghaj : 21. den večer návrat zpět do Shenzhenu; dopoledne přelet do Šanghaje –  nábřeží Bund (centrum života šanghajské smetánky 30. let 20. stol.); večer obchodní třída Nanking .
23. den
Šanghaj – Suzhou (Su-čou): ráno přejezd vlakem do města kdysi nazývaného „Benátky Východu“ – světoznámé zahrady čínských úředníků  možnost návštěvy dílny na výrobu hedvábí .
24. den
Suzhou –  Zhouzhuang (Čou-čuang) – Šanghaj: ranní posezení v zahradě Mistra rybářských sítí ; přejezd do malebného „vodního městečka“  protkaného nesčetnými kanály – architektura dynastií Qing (Čching) a Ming; večer dojezd do Šanghaje.
25. den
Šanghaj  – Praha: prohlídka „města 3. tisíciletí“ v moderní části Pudong (Pchu-tchung) – vyhlídka ze 492 m vysoké budovy SWFC, fakultativně projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě , zanikající staré čínské město ; v noci odlet, přílet do ČR 26. den.
Stravování
U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.
Cena zahrnuje
letenka Praha–Peking / Hongkong (Šanghaj)–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet Kunming–Guilin (+ 1x přelet Shenzhen–Šanghaj v prodloužení)
4x noční lehátkový vlak II. třídy
mikrobusy
linkové autobusy
MHD
15x hotel ** (+ 4x v prodloužení)
pekingská opera
český čínsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
čínské vízum (2 vstupy) – 2200 Kč
jednolůžkový pokoj – 6400 Kč
jednolůžkový pokoj – 7880 Kč
08.10. (Po) - 29.10. (Po) 2018 - 22 dní, 21 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-72 800 Kč
Vybrat termín
08.10. (Po) - 02.11. (Pá) 2018 - 26 dní, 25 nocí
dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-79 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČína
MístoČína
HotelVelká cesta říší Středu
dospělá osoba
Termín08.10.2018 - 29.10.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...