Zabloudil

ID: 644076

Egypt - síla jihu ****

Popis hotelu

**** hotely (3 noci v Hurghadě - **** hotel Grand Seas Hostmark nebo podobný).

Vybavení: lobby, restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací a nejčastěji satelitním TV.

Strava: snídaně a obědy nebo večeře (dle popisu v programu).

Plavba **** lodí po Nilu (4 noci)

Vybavení: restaurace, bar, malý bazén a lehátka.

Kajuty: komfortní a klimatizované dvoulůžkové kajuty (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Strava: snídaně, obědy a večeře. Za příplatek program All Inclusive na palubě lodi: včetně místních alkoholických a nealkoholických nápojů (džus, voda, perlivé nápoje) jsou podávány v hlavním baru (obvykle od 10:00 - 22:00).
Upozornění!!! Nápoje jsou podávány v plastových kelímcích.

Program

Plavba komfortní lodí po Nilu • Luxor • starověké Théby • působivý chrámový komplex v Karnaku • bohyně Isis na ostrově Philae • chrám boha Hora v Edfu a chrám krokodýlího boha Sobeka v Kom Ombo • za příplatek - pobyt ve slunné Hurghadě

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Odlet do Hurghady v Egyptě. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady . Celní a pasové odbavení a následně transfer do 4* hotelu (např. Grand Seas Hostmark nebo podobný). Čas na odpočinek po cestě. Večeře.

Den 2
Snídaně. Volný čas na odpočinek, koupání a opalování v Hurghadě. Ve večerních hodinách večeře v hotelu.

Den 3
Po snídani vystěhování a transfer autokarem do Luxoru. Následně prohlídka Luxoru, čili starověké Théby - „města sta bran“. Město Théby rozdělené Nilem na „město živých“ a „město mrtvých“, bylo svatyní trojice bohů: Amona, Muty a Khonse (chrám v Karnaku). Následně se vydáme na prohlídku hrobek v „Údolí králů“ - byly ukryty ve skalních rozsedlinách, vytesány v neskutečných výškách a neuvěřitelně dlouhé, chránily těla faraonů spolu s jejich poklady. Navštívíme také svatyni a hrobku královny Hatšepsut a Memnonovy kolosy - pozůstatky chrámu Amenhotepa III. Večer ubytování na 4 * lodi, večeře. Po večeři možnost fakultativního výletu (za poplatek cca 20 USD/os.) - přejezd kočárem po městě. (Trasa cca 280 km)

Den 4
Pro zájemce za poplatek - cca 40minutový let balónem nad západním břehem Luxoru (cca 120 USD). Snídaně na lodi. Následně pro zájemce fakultativní výlet: Madinat Habu - nejlépe zachovaný Hrobový chrám na západním břehu Luxoru, postavený Ramsesem III., Vesnice řemeslníků s pozůstatky stavby města a hrobkami stavebních dozorců, které ohromují neobvyklými malbami. Na závěr návštěva banánového ostrova (cca 50 USD). Návrat na loď a noční plavba ve směru Edfu. Přejezd zdymadlem na Nilu. Během plavby po Nilu účastníci zůstávají na lodi. Večeře a přenocování na lodi. Noční plavba. (Trasa cca 120 km - lodí)

Den 5
Po snídani vylodění a prohlídka Edfu (cca 2 hod.), čili chrámového komplexu zasvěceného bohu Horovi - je to jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě, postavený ve 3. století př. n. l. Brzy odpoledne oběd na lodi. Následně plavba po Nilu do Kom Ombo. Prohlídka Kom Ombo, kde u břehu Nilu uvidíme chrámový komplex zasvěcený bohům Sobekovi a Haroerisovi. Večeře a přenocování na lodi, noční plavba. (Trasa cca 120 km - lodí)

Den 6
Po snídani volný čas na lodi nebo pro zájemce (za poplatek cca 90 USD/os.) výlet autobusem do Abu Simbel (odjezd ráno kolem 4:00 hodiny), kde uvidíme chrám zasvěcený bohům Re-Horakhty a Háthor. Chrám postavený Ramsesem II. pro sebe a Nefertari stále uchvacuje svou rozlehlostí a architektonickým bohatstvím. Oběd na palubě lodi. Odpoledne plavba lodí (tradiční loď s plachtou) po Nilu, návštěva Kitchenerovy zahrady - botanického ostrova, shromažďujícího nejbujnější a nejbarevnější příklady flóry severní Afriky. Pro zájemce možnost fakultativního výletu do núbijské vesnice, kde uvidíme malé krokodýly, núbijskou školu, vypijeme čaj v tradičním núbijském domě (cca 30 USD). Večeře a přenocování na palubě lodi, noční plavba. (Trasa cca 60 km - lodí)

Den 7
Po snídani vystěhování (skupině zůstanou k dispozici 2 - 3 kajuty). Prohlídka Asuánu autobusem: Velká asuánská přehrada, ostrov Philea - chrámový komplex zasvěcený bohyni Isis přesunutý ze zaplavených oblastí na malebný ostrov. Po obědě přejezd autobusem do Hurghady. Pozdě večer ubytování ve 4* hotelu (např. Grand Seas Hostmark nebo podobném), večeře a přenocování. (Trasa cca 550 km)

Den 8
Ráno po snídani vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodiny) a transfer na letiště v Hurghadě. Přesné časy transferů uvede delegát CK na místě, den před odletem.
- Klienti zůstávající na druhý týden pobytu v Hurghadě - transfer do vybraného hotelu (popisy hotelů v sekci o Hurghadě),
- Klienti vracející se do Polska - transfer na letiště.

Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Delegát neprovází po muzejních objektech.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Hurghady, letištní taxy, ubytování v hotelech (celkem 7 nocí): 3 noci v Hurghadě ve 4* hotelu (např. Grand Seas Hostmark nebo podobném) a 4 noci na 4* lodi; stravování: snídaně a večeře v hotelech, snídaně, obědy a večeře na lodi; transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (cca 25 USD, platí se na letišti), náklady na realizaci programu: ceny vstupenek, služby místních průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd. (cca 145 USD, povinný poplatek na místě), nápoje k obědům a večeřím, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu).

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Během pobytu v Hurghadě doporučujeme fakultativní výlety:

GIFTUN - plavba lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, opalování na korálovém ostrově (cena cca 25 USD).

PONORKA SINDIBAD - podvodní cesta v rozmanitém a barevném světě fauny a flóry v hlubinách Rudého moře (cena cca 55 USD).

SAFARI - zběsilá jízda po rozlehlé poušti, návštěva beduínské vesnice, západ slunce nad Saharou (cena cca 35 USD).

MEGA SAFARI - 40minutová jízda na čtyřkolkách a pozorování hvězd dalekohledy (cena cca 55 USD).

HLUBINNÉ POTÁPĚNÍ PRO AMATÉRY - celodenní výlet lodí na korálové útesy, včetně dvou sestupů k potápění po cca 15 minutách, v doprovodu potápěčského instruktora (cena cca 50 USD).

KATAMARAN RED SEA DOLPHIN  - loď s proskleným dnem, přes nějž lze obdivovat krásu Rudého moře, a to zejména pro ty, kteří neradi plavou (cena cca 35 USD).

AQUAPARK V HURGHADĚ - výlet nejen pro rodiny s dětmi. Celodenní All Inclusive v aquaparku je zahrnuto do ceny výletu (cena cca 40 USD).

VEČER TÍSÍCE A JEDNÉ NOCI - okouzlující tanečnice, vibrující orientální hudba a točící se dervišové (cena cca 35 USD).

KLÁŠTERY - jedny z nejstarších klášterů na světě, sv. Pavla a sv. Antonia. Možnost poznání duchovního života egyptských mnichů (cena cca 60 USD).

UTOPIE - mořský výlet, možnost šnorchlování, přistání na ostrově Utopie, All Inclusive po celý den. Navíc plavba lodí s proskleným dnem, možnost rybaření (cena cca 50 USD).

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů.

30.11. (Čt) - 07.12. (Čt) 2017 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute12 593 Kč Rezervace
14.12. (Čt) - 21.12. (Čt) 2017 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-3%Last minute10 837 Kč Rezervace
28.12. (Čt) - 04.01. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute16 798 Kč Rezervace
11.01. (Čt) - 18.01. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute13 209 Kč Rezervace
25.01. (Čt) - 01.02. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
Standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-4%Last minute11 656 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...