Zabloudil

ID: 186564
Poloha
Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny. Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha –  Manila : přílet na ostrov Luzon a procházka hl. m. – koloniální čtvrť Intramuros, barokní kostel Sv. Augustina , Rizalův park; západ slunce nad manilskou zátokou .
3. den
Manila: celodenní  výlet ke kráterovému jezeru  Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou  lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h).
4. den
Manila: výlet do městečka Pagsanjan – lodní výlet  proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až  pod vodopád  Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).
5. den
Manila – Banaue : celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller .
6. den
Dvoudenní výjezd do okolí Banaue : pěší výlety po rýžových terasách k termálním pramenům a vodopádům –  domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.
8. den
Banaue –   Baguio: Sagada – tzv. "horská stanice" v nadm. výšce 1500 m, Údolí ozvěn –  posvátné pohřebiště vysoko ve skalách ,   pro zájemce sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging, výhledy na všudypřítomné rýžové terasy; pokračování  po tzv. „Zig Zag“ Road  – silnicie vedoucí nádhernou scenérií  s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.
9. den
Baguio – Cebu City: přejezd zpět do rozpálených nížin do Manily a odlet na ostrov Cebu.
10. den
Cebu City – Tagbilaran: lodí na ostrov Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao  – odpočinek a koupání na vyhlášené  Alona Beach.
11. den
Panglao – ostrov Bohol : výlet na Čokoládové hory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) –  výstup na vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěva chovného centra nártouna filipínského  – nejmenší opičky na světě (symbol Filipín).
12. den
Panglao – Cebu City : dopoledne odpočinek na pláži – fakultativně možnost výletu za delfíny a na korálové útesy; plavba lodí na ostrov Cebu a krátká prohlídka hl. m. –  Magalhaesův kříž a  katedrála St. Nino  (nejstarší křesťanská místa na Filipínách).
13. den
Ostrov Cebu –  celodenní výlet podél jižního pobřeží: Oslob – zážitek pozorování nebo šnorchlování s velrybími žraloky  (největší žraloci světa); kaskády vodopádu Kawasan s průzračnými jezírky; koupání a šnorchlování na písečné  pláži White Beach .
14. den
Cebu City – Praha: odlet do Manily a následně do ČR, přílet domů 15. den.   PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PALAWAN: Cebu City – Puerto Princesa : odlet na ostrov Palawan  – prohlídka hl. m., motýlí a krokodýlí farma.
15. den
P. Princesa – El Nido: dlouhý, ale zajímavý přejezd tropickou přírodou  ostrova Palawan.
16. den
El Nido : letovisko s   pitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi  s průzračně čistou vodou –  lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě; koupání a šnorchlování.
18. den
El Nido – Sabang  – P. Princesa:   NP Underground River – plavba nádhernou krasovou jeskyní  proti proudu podzemní řeky několik kilometrů do nitra země
19. den
P. Princesa – Praha: přejezd na letiště, let do Manily a následně domů, přílet do ČR 20. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Manila–Praha (vč. všech poplatků)
2x přelet (Manila–Tagbilaran a Cebu C.–Manila / P. Princesa) + 1x přelet v prodloužení (P. Princesa–Manila)
mikrobusy
terénní mikrobusy (jeepney)
lodi a trajekty
MHD
11x hotel *** se snídaní (+ 5x v prodloužení)
1x jednoduché ubytování ve vesnici
vstupné do památkových objektů a NP dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
Jednolůžkový pokoj – 6600 Kč
Jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...