Zabloudil

ID: 641466
Poloha
Bali a Lombok – ostrovy geograficky velmi blízké, a přesto tak jiné. První je ostrůvkem hinduismu v okolním moři islámu, druhý pak místem s netradiční a zajímavou muslimskou kulturou. Na této cestě vám nabízíme poznat je ve všech podobách, prostě vnímat je opravdu všemi smysly. Na programu je samozřejmě tradiční poznávání historických a přírodních krás, ale především vám chceme ukázat zajímavý život obyvatel této oblasti... Všudypřítomná rýžová políčka, nádherné chrámy, nespočet fascinujících svátků a slavností, propracované taneční formy, majestátní sopky považované za sídla božstev – to vše a ještě mnohem více nabízí Bali, nazývané také Ostrov bohů. Vydejte se s námi za krásnou tropickou přírodou, zajímavou kulturou a přátelskými obyvateli tohoto věhlasného koutu světa. Projdeme se chrámy i zahradami s kořením, sasackými vesničkami či mezi rýžovými poli, okusíme chutné speciality, budeme obdivovat krásu místních tanců a poslouchat tóny gamelanové hudby. Vedle nabitého poznávacího programu bude dostatek času i na odpočinek, ať už pod rukama místních masážních mistrů či na písčitých plážích ostrova Lombok.   Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha – Denpasar – Ubud : letecky na Bali a přejezd do Ubudu –  kulturní centrum ostrova ; odpočinek po dlouhé cestě.
3. den
Ubud : poklidný začátek dovolené, nenáročný program – návštěva královského paláce, pestrá směs zboží na místním tržišti; večer představení některého z balijských tanců .
4. den
Bali : celodenní okruh po ostrově –  chrám posvátného pramene  Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih  na úpatí sopky Gunung Agung, výhled na kráterové jezero Batur;  zahrady s kořením a kávou  – ochutnávka místních produktů.
5. den
Ubud : poznávání bohatých řemeslných tradic ostrova – návštěva vesnic s dílnami výrobců masek, kameníků, či šperkařů a zajímavého muzea masek a loutek.
6. den
Ubud : volný den s možností  fakultativních programů – pro zájemce ranní výlet s výstupem na okraj sopky Gunung Batur (velmi brzké vstávání je v případě dobrého počasí odměněno nádherným výhledem ); odpoledne možnost  návštěvy Opičího lesa s hejny opic, využití rozsáhlé nabídky zdejších masážních salónů či návštěvy večerního představení některého dalšího tance.
7. den
Ubud : další tvář bohaté balijské kultury – výuka vaření balijských specialit s vysvětlením významu koření a surovin, vlastnoručně uvařený oběd; odpoledne výlet na jih – chrám Taman Ayun ; scénický západ slunce u "chrámu na moři" Tanah Lot.
8. den
Ubud – Lovina: přesun přes oblast centrálních hor na sever do přímořského městečka – cestou zastávka u jezerního chrámu Ulun Danu Bratan a zajímavého vodopádu Git Git.
9. den
Lovina : fakultativně  ranní výlet za pozorováním delfínů ; městečko Singaraja a jeho zajímavosti – čínský chrám, unikátní lontarová knihovna (písemnictví na palmových listech); buddhistický chrám v kopcích nad Lovinou – tzv. malý Borobudur , termální prameny s možností koupání.
10. den
Lovina – Lombok : přejezd autobusem na východ Bali a dále  lodí na ostrov Lombok s krásnými plážemi a majestátním panoramatem sopky Gunung Rinjani v pozadí; ubytování u pláže a relax.
11. den
Lombok : celodenní okruh po ostrově – vesničky Sasaků s typickými domy , dílny tradičního tkaní ikat a dalších řemeslníků; odpoledne možnost koupání na krásné pláži v Kutě (při dobrém počasí).
12. den
Lombok : celodenní výlet do oblasti Tetebatu na úpatí vulkánu Rinjani – políčka s tabákem a zeleninou, krásná úrodná krajina s mnoha potoky a říčkami, nenáročná procházka mezi rýžovými políčky místních zemědělců.
13. den
Lombok : dvoudenní odpočinek na písčitých plážích  – možnost koupání a vodních sportů či individuálního poznávání ostrova.
15. den
Lombok – Praha: transfer na letiště v Denpasaru a odlet domů, přílet do ČR 16. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Denpasar–Praha (vč. všech poplatků)
mikrobusy
2x loď na Lombok a zpět
13x hotel *** se snídaní
vstupy do památkových objektů a NP dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 7900 Kč
28.04. (So) - 13.05. (Ne) 2018 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/
-62 800 Kč
Rezervace
28.07. (So) - 12.08. (Ne) 2018 - 16 dní, 15 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/
-62 800 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...