Zabloudil

ID: 593190

Termín: 21.04. (So) - 08.05. (Út) 2018

Délka pobytu: 18 dní, 17 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 68 800 Kč

Poloha
Jáva, Sulawesi, Bali a Lombok. Přijměte pozvání do Indonésie – největšího souostroví světa – a seznamte se s kulturní a náboženskou různorodostí jeho ostrovů. Poznejte monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, animistickou kulturu Toradžů i nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Okouzlí vás také nádherná, nesmírně pestrá a rozmanitá indonéská příroda. Zažijete východ slunce nad vulkánem Bromo, projdete se mezi rýžovými políčky. Poznáte unikátní tradiční kultury a ochutnáte místní skvělou kuchyni. Zájemci si mohou cestu prodloužit a odpočinout si na písčitých plážích ostrova Lombok. Velikost skupiny: 6–16 účastníků Záložka Něco navíc: Stínové divadlo je velmi populární v celé JV Asii, v Indonésii a zejména na Jávě a Bali obzvlášť. Mnohahodinová představení vysílá dokonce i televize a Javánci dokáží strávit jejich sledováním celou noc. Stínové loutky se vyrábějí z buvolí kůže a jsou barevně vymalovány, což samo o sobě naznačuje, že diváci je sledují především ze strany, odkud vrhají stín, nikoli naopak, jak by se mohlo zdát podle názvu "stínové divadlo" logické.
Program

1. den
Praha –  Yogyakarta : přílet do hl. m. bývalého jávského království , proslaveného výrobou batik.
3. den
Yogyakarta : návštěva sultánského paláce , prohlídka „vodního paláce“ Taman Sari; výlet do hinduistického chrámu Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany .
4. den
Yogyakarta : východ slunce na buddhistickém chrámu Borobudur z přelomu 8. a 9. stol., menší  chrámy   Mendut  a  Pawon ; procházka po obchodní třídě Malioboro; večer fakultativně tradiční javánské loutkové divadlo .
5. den
Yogyakarta –  jezero Sarangan : přejezd zajímavou  krajinou centrální Jávy  – cestou návštěva sultánského města Surakarta (Solo),  scénický vodopád u Tawang Mangu.
6. den
Sarangan – Bromo: pokračování přejezdu do horské vulkanické oblasti NP Bromo.
7. den
NP Bromo  – Bondowoso: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Gunung Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu ; přesun na dosah náhorní planiny Ijen.
8. den
Planina Ijen : výlet s výstupem k sirnému jezeru na hranu kráteru Kawah Ijen s úchvatnou scenérií –  nosiči s koši a vozíky naplněnými sírou absolvují namáhavý výstup ze dna kráteru.
9. den
Bondowoso – Makassar: přejezd do města Surabaja a přelet na ostrov Sulawesi .
10. den
Makassar – Rantepao: celodenní přejezd krásnou tropickou krajinou  do centra unikátní kulturní oblasti Tana Toraja.
11. den
Rantepao : návštěva místního typického tržiště ; možnost zúčastnit se tradiční pohřební slavnosti , při níž se obětují až desítky buvolů (nemusí se vždy konat).
12. den
Rantepao : pěší výlety po okolí –  terasovitá rýžová políčka , pasoucí se vodní buvoli , tradiční stavení s typickými střechami.
13. den
Rantepao: výlet po vesničkách v okolí – Kete Kesu s tradičními domy ve tvaru buvolích rohů , Lemo s figurkami tau tau , Londa s tzv. zavěšenými hroby ; noční autobus.
14. den
Makassar –  Ubud : ranní příjezd, přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali  – odpočinek s možností tradičních balijských masáží ; fakultativně návštěva Opičího lesa .
15. den
Bali : celodenní okruh po ostrově –  chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, největší balijský chrám Besakih rozkládající se na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), jezero Danau Batur; večer fakultativně představení   tradičního balijského tance .
16. den
Bali : výlet do oblasti centrálních hor –  jezerní chrám Danu Bratan zasvěcený Dewi Danu, bohyni vody, botanická zahrada, zastávka u rýžových políček (dle konkrétní sezóny); odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun – jeden z nejkrásnějších na Bali; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.
17. den
Ubud – Praha: přesun do Denpasaru a odlet domů, přílet 18. den.   PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK: Ubud –  Lombok : přesun na ostrov s majestátním vrcholem sopky Gunung Rinjani (3726 m) – přejezd do hotelu u pláže a ubytování.
18. den
Lombok: dva dny na písečných plážích  – odpočinek s možností šnorchlování, koupání či individuálního poznávání ostrova .
20. den
Lombok – Praha: přesun na letiště (Denpasar/Mataram) a odlet do ČR, přílet domů 21. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Yogyakarta / Denpasar nebo Mataram–Praha (vč. všech poplatků)
2x přelet (Surabaya–Makassar–Denpasar)
1x noční linkový autobus na sezení
mikrobusy
1x loď nebo trajekt v prodloužení
14x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 6400 Kč
jednolůžkový pokoj – 8800 Kč
07.10. (Ne) - 24.10. (St) 2018 - 18 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-68 800 Kč
Vybrat termín
dospělá osoba
 
 /Praha
-68 800 Kč
Vybrat termín
07.10. (Ne) - 27.10. (So) 2018 - 21 dní, 20 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-72 800 Kč
Vybrat termín
dospělá osoba
 
 /Praha
-72 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndonésie
MístoIndonésie
HotelIndonésie – velká cesta
dospělá osoba
Termín21.04.2018 - 08.05.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...