Zabloudil

ID: 275210
Poloha
Dopřejte si rozmanité cestovatelské zážitky ve dvou příjemných zemích jihovýchodní Asie. Na Malajském poloostrově navštívíme kosmopolitní velkoměsto Kuala Lumpur a starobylou Melaku, projdeme horské stezky a čajové plantáže v Cameron Highlands. Indonésie nám nabídne kulturní a náboženskou různorodost svých ostrovů. Čeká nás hlavní ostrov Jáva a jeho monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, či hinduistické Bali a jeho nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Poznáme i nádhernou indonéskou přírodu – při východu slunce nad vulkánem Bromo či při odpočinku na plážích ostrova Lombok. Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha –  Kuala Lumpur : přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie – Petronas Twin Towers ( nejvyšší „dvojčata“ světa , 452 m), Národní mešita .
3. den
Kuala Lumpur – Melaka  : památky K. Lumpuru – Náměstí nezávislosti, masdžid Jamek, staré nádraží; výlet do koloniální  Melaky – holandská radnice a rezidence guvernéra, pozůstatky kostela Sv. Pavla z r. 1521 , sultánský palác, „malá Čína“ s chrámem Cheng Hoon Teng; návrat do K. Lumpuru – procházka indickou čtvrtí.
4. den
K. Lumpur –  Cameron Highlands : celodenní přejezd do příjemné  horské stanice Cameron Highlands (1300 m n.m.) – cestou zastávka u hinduistických jeskyní Batu .
5. den
Cameron Highlands : čajové plantáže – exkurze do továrničky na zpracování čaje a ochutnávka , květinové, ovocné a zeleninové plantáže; vycházka po okolních kopcích v příjemném horském podnebí.
6. den
Cameron Highlands –  George Town  : půldenní přejezd na ostrov Penang (přes 13 km dlouhý most) do kosmopolitního George Townu – koloniální architektura, mešity i čínské a indické chrámy .
7. den
Ostrov Penang : britská pevnost Cornwallis , hodinová věž, rezidence bohatého čínského obchodníka, shromažďovací dům klanu Khoo , bohatě zdobený jihoindický chrám,  33 m dlouhá socha ležícího Buddhy v chrámu Wat Chayamangkalaram, největší buddhistický chrám v Malajsii Kek Lok Si s 30 m vysokou věží ; možnost koupání.
8. den
Penang –  Yogyakarta : půldenní přejezd zpět do K. Lumpuru; odpoledne přelet do Indonésie ; Yogyakarta – možnost večeře v restauraci nabízející sultánskou kuchyni poblíž kratonu (sultánský palác).
9. den
Yogyakarta : prohlídka  hl. m. někdejšího jávského království , proslaveného výrobou batik –  sultánský palác ; „vodní palác“ Taman Sari, někdejší sultánský harém;  hinduistický chrám Prambanan  z 9. stol.; večer představení Rámájany .
10. den
Yogyakarta : východ slunce na monumentálním buddhistickém chrámu Borobudur  zastávka u menších chrámů Mendut a Pawon; rušná obchodní třída Malioboro,  dílna na výrobu batik ; fakultativně tradiční jávské loutkové divadlo .
11. den
Yogyakarta – Bromo: celodenní přejezd přes centrální Jávu  k vulkánu Bromo.
12. den
Bromo –  Ubud: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Semeru (3676 m) v pozadí –  procházka po okraji vulkánu ; přesun do Surabaji a odlet na ostrov Bali – přejezd do Ubudu, kulturního centra ostrova .
13. den
Bali : okruh po ostrově –  chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), výhledy na jezero Batur, zahrady s kořením; večer představení balijského tance .
14. den
Ubud : volno na nákupy v krámcích a galeriích, fakultativně návštěva Opičího lesa ; odpoledne chrám Taman Ayun ; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.
15. den
Ubud – Praha: přesun do Denpasaru a odlet, přílet domů 16. den.   PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK: Ubud – Lombok : přejezd k moři a dvoudenní odpočinek na plážích ostrova  – možnost různých vodních sportů.
17. den
Lombok  – Praha: odpoledne přesun na letiště a odlet, přílet domů 18. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Kuala Lumpur / Denpasar–Praha (vč. všech poplatků)
2x přelet (Kuala Lumpur–Yogyakarta
Surabaja–Denpasar)
mikrobusy
rikši
12x hotel *** se snídaní (+ 2x v prodloužení)
1x jednodušší horská chata v oblasti Bromo
vstupy do památkových objektů dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 8600 Kč
jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
12.04. (Čt) - 27.04. (Pá) 2018 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
 
 /Praha
-75 800 Kč
Rezervace
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-75 800 Kč
Rezervace
12.04. (Čt) - 29.04. (Ne) 2018 - 18 dní, 17 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-79 800 Kč
Rezervace
dospělá osoba
 
 /Praha
-79 800 Kč
Rezervace
12.07. (Čt) - 27.07. (Pá) 2018 - 16 dní, 15 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-75 800 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...