Zabloudil

ID: 723509

Řím & Neapol - úchvatná města Itálie ***

Termín: 07.07. (So) - 14.07. (So) 2018

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Katowice

Strava: Snídaně

Cena: 11 587 Kč

Popis hotelu

Poloha
Hotely **/***  střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. Celkem 7 nocí: Řím/Fiuggi (3 noci), Neapol/Castellamare di Stabbia (4 noci).

Vybavení
Restaurace.

Pokoje
Jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava
Kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí za příplatek), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 kontinentálních snídaní, 4 večeře (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (mimo jiné metro v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 230 EUR (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 20 EUR (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: italský večer v Římě s fragmentem operety cca 35 EUR, ochutnávka pizzy cca 20 EUR, večeře - neapolské menu cca 25 EUR.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31. 8. 2017 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o .

 

Program

Řím: Koloseum, Palatin a Forum Romanum - srdce antického Říma • Vatikán - Vatikánská muzea a Sixtinská kaple, rezervace do Vatikánských muzeí, bazilika sv. Petra - návštěva hrobu polského papeže - sv. Jana Pavla II. • Casteli Romani - Castel Gandolfo a jezero Albano • Tivoli - Villa d' Este • Monte Cassino - vzpomínka na nejznámější bitvu • Vesuv - dřímající vulkán • Neapol - jedinečné hlavní město jižní Itálie • Tunnel Borbonico - unikátní prohlídka podzemí Neapole! • Capri - nejkrásnější ostrov Neapolského zálivu

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady . Přílet do Neapole, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v okolí Fiuggi. (Trasa cca 170 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Říma. Prohlídku začneme u Kolosea (prohlídka také uvnitř), vystoupíme na kopec Palatine, Forum Romanum a na pahorek Kapitol, kde se kdysi nacházel chrám Jupitera a dnes krásné náměstí navržené Michelangelem. V další části programu prohlídka barokního Říma. V programu mimo jiné: Piazza Navona s Fontánou čtyř řek, Piazza di Spagna se slavnými Španělskými schody a návštěva mimořádné římské fontány - di Trevi. Procházku zakončíme na Piazza del Popolo, kde se nacházela jedna z vjezdových bran do věčného města. Návštěva baziliky Santa Maria del Popolo se slavnými obrazy Caravaggiho. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za příplatek). Večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 160 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Vatikánu. Prohlídka Vatikánských muzeí - jedné z největších světových sbírek umění a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra a Vatikánských jeskyní - návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Odpoledne přejezd do Tivoli - nádherného městečka nedaleko Říma. Navštívíme slavnou Villu d'Este - památku zapsanou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do okolí Říma do oblasti Castelli Romani, která seskupuje vesnice ležící u jezera na svazích sopečných kopců Colli Albani. Jsou známé nejen díky nádherné krajině, ale také díky výrobě kvalitního vína. V programu prohlídka města Castel Gandolfo ležícího u jezera Albano, kde se nachází papežské letní sídlo. Poté krátká návštěva půvabného městečka Nemi nacházejícího se u břehu jezera Nemi. Volný čas. Následně přejezd a prohlídka Monte Cassina - místa slavné bitvy 2. polského sboru s Německem. Navštívíme také hřbitov polských vojáků, hrob generála Anderse a benediktinské opatství. Přejezd na přenocování do hotelu v okolí Neapole. (Trasa cca 225 km)

Den 5
Snídaně, přejezd a prohlídka Neapole - neoficiálního hlavního města jižní Itálie. Procházku začneme ve starém centru města, které bylo založeno Řeky a je velmi oblíbené mezi Římany. Projdeme ulicí neapolských betlémářů - Spaccanapoli, kolem nejvýznamnějších kostelů: St. Lorenzo, St. Domenico, St. Chiara i Gesu Nuovo. Následně procházka rušnou ulicí Toledo do Galerie Umberto I, Castel Nuovo, Teatro St. Carlo a Piazza Plebiscito s jeho Palazzo Reale (Královským palácem). Na závěr panoramatický přejezd jednou z nejkrásnějších promenád Neapole kolem Castel dell'Ovo a Borgo Marinaro. Na závěr dne doporučujeme ochutnávku tradiční neapolské pizzy (za příplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 80 km)

Den 6
Po snídani výjezd do výšky cca 1000 m n. m. na Vesuv - „dřímající“ vulkán tyčící se nad Neapolským zálivem. Možnost pěší procházky k vyhaslému kráteru, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Přejezd do Pompejí - města, které žije stále ve stínu zlověstného Vesuvu. Prohlídka města zakletého v čase. Večeři doporučujeme v Pompejích - neapolské menu (za příplatek). Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 7
Po snídani přejezd do přístavu a plavba trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou do centra na cca 400 m n. m.. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a oblouk lásky - Arco del Amore. Volný čas a odpočinek na pláži. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Kampánii (v některých termínech se může transfer konat letecky), pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. Hotelové dny začínají v 14:00 hodin a končí v 10:00 hodin.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Během pobytu na Capri možnost koupání v moři.

Za příplatek si lze prodloužit dovolenou o týden pobytu v Kampánii, ve Vámi vybraném hotelu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum
Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení CK za účelem ověření.

02.06. (So) - 09.06. (So) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-17%Last minute10 833 Kč
Vybrat termín
16.06. (So) - 23.06. (So) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute14 431 Kč
Vybrat termín
23.06. (So) - 30.06. (So) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-4%Last minute12 597 Kč
Vybrat termín
30.06. (So) - 07.07. (So) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute10 452 Kč
Vybrat termín
07.07. (So) - 14.07. (So) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-4%Last minute11 587 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoLazio
HotelŘím & Neapol - úchvatná města Itálie
pokoj standardní
Termín07.07.2018 - 14.07.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...