Zabloudil

ID: 644444
Popis hotelu

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 7 nocí: Benátky/Lido di Jesolo/Padova (1 noc), Florencie/ Montecatini Terme (1 noc), Neapol/Castellammare di Stabia/Sorento (1 noc), Řím/Fiuggi (4 noci).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Program

Klasická Itálie - 10 dní • Benátky - perla Jadranu • Pisa - Šikmá věž • Florencie - hlavní město Toskánska a renesance • Řím - historie Impéria • Vatikán a návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. • rezervace do Vatikánských muzeí • Neapol - hlavní město jihu • Monte Cassino - hřbitov polských vojáků a klášter na kopci • Caserta - Versailles jihu • Pompeje - ztracené město • Assisi - město sv. Františka

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km)

Den 2
V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrti San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Možnost realizace fakultativního výletu do Luccy/Padovy (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel Svatého Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisteriem, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Vatikánu na setkání věřících (během papežova pobytu v Římě). Následně prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Vatikánu. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatel: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Koloseum (obdivování zvenčí) a procházku zakončíme u Konstantinova oblouku. Večer návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 7
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Neapole. Během cesty prohlídka Monte Cassina - místa slavné bitvy 2. polského sboru s Německem. Navštívíme hřbitov polských vojáků, hrob generála Anderse a benediktinské opatství. Odpoledne přejezd do Caserty, návštěva Palazzo Reale - barokního královského paláce, který se svou velikostí a krásou rovná Versailles, procházka královskými zahradami. Večer ubytování v hotelu v okolí Neapole. (Trasa cca 225 km)

Den 8
Po snídani přejezd do Neapole - neoficiálního hlavního města jižní Itálie. Prohlídku města začneme v Galerii Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským náměstím, Teatro San Carlo a v nádherném starém městě. Následně přejezd autobusem, během kterého budeme obdivovat nádherné panorama města a Neapolský záliv. Dalším bodem programu budou Pompeje - starobylé město zasypané sopečným popelem během obrovské erupce Vesuvu v roce 79. Odpoledne přejezd do okolí Říma, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 9
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Assisi - města sv. Františka. Krátká prohlídka baziliky sv. Františka: dolního chrámu s hrobkou světce a horního chrámu s nádhernými freskami Giotty. Krátká procházka středověkými uličkami malebného města. Následně odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1350 km)

Den 10
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. Delegát neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: 7 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí a gondolami v Benátkách, metrem v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 225 EUR (platí se delegátovi jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 5 EUR (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 30 EUR a výlety, které se konají při velkém počtu zájemců: Padova cca 12 EUR, Lucca cca 15 EUR.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 5. 4. 2017 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- učitele s učitelskou kartou - zlevněná vstupenka platí pouze na vykopávky v Pompejích.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o .

 

Víza

Vízum
Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení CK za účelem ověření.

20.01. (So) - 30.01. (Út) 2018 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj
Snídaně
Letecky
-Last minute9 917 Kč
Rezervace
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-6%Last minute9 917 Kč
Rezervace
27.01. (So) - 06.02. (Út) 2018 - 11 dní, 10 nocí
2 lůžkový pokoj
Snídaně
Letecky
-Last minute9 737 Kč
Rezervace
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-5%Last minute9 737 Kč
Rezervace
10.02. (So) - 20.02. (Út) 2018 - 11 dní, 10 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-3%Last minute9 737 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...