Zabloudil

ID: 278356

Neapolský záliv a ostrov Capri

Poloha
Pobytově-poznávací zájezd do Itálie vám nabízí vše pro potěchu oka, ducha i fantazie, a zároveň odhaluje skutečnou tvář neapolské aglomerace. Koupejte se v moři a při tom se s námi vydejte na výlety do míst, kde je největší koncentrace historických památek a přírodních zajímavostí. Zamíříme na rozhraní světlých vápencových útesů a temných vulkánů, pocítíme sirný zápach sopky i vůni citrónových produktů, budeme proplouvat Smaragdovou jeskyní i podél útesů mytických Sirén, připomeneme si bájného siláka Herakla, lstivého Odyssea i křesťanské apoštoly, dostaneme audienci od neapolských králů, projedeme se uličkami největšího jihoitalského města, necháme se ohromit neapolským barokem i pozemským rájem na Capri, projdeme se ulicemi zakonzervovaných antických měst i komnatami jejich paláců nebo lázní. Ubytováni budeme v hotelu, který leží v bezprostřední blízkosti vulkanické pláže s výhledem na ostrov Capri i na sopku Vesuv. Předností zájezdu je celodenní prohlídka italské metropole i možnosti volby mezi odpočinkem a programem.
Řím - Caserta - Neapol - Vesuv - Pompeje - Herculaneum - Oplontis - Positano - ostrov Capri - Sorrento - Salerno - Amalfi – Smaragdová jeskyně - Ravello
Program

1. den
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den
Ráno příjezd do Říma , prohlídka nejvýznamnějších památek hlavního města – nenecháme si ujít nejmenší stát na světě – Vatikán a majestátní baziliku svatého Petra, Andělský hrad, nábřeží Tibery, fontány na náměstí Piazza Navona, Pantheon – nejzachovalejší antickou památku na světě, pradávnou slávu Fora Romana - které bylo pupkem antického římského impéria, slavné Koloseum – jeden ze 7 novodobých divů světa, Kapitol, fontánu di Trevi – nejslavnější fontánu v Římě, nebo Španělské schody.
3. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
4. den
Snídaně. Po stopách jihoitalských králů. Navštívíme jednu z největších turistických atrakci Itálie - kolosální zámek Palazzo Reale v Casertě, blížící se rozměry k Versailles, s více jak tisícem pokojů, velkolepými schodišti, překrásnou zahradou s fontánami a okrasnými vodními díly, místo natáčení Hvězdných válek nebo Andělů a démonů. Neapol , ležící v samotném centru Kampánie a největší město italského jihu – historické centrum Centro Storico –  písní opěvovaná čtvrť Santa Lucia, hrozivý cimbuřím obehnaný hrad Castel Nuovo, královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola na Piazza del Plebiscito, opera San Carlo, gotické a barokní kostely, katedrála, čtvrť betlémů. Návrat na ubytování, večeře.
5. den
Snídaně. Po stopách vulkanické erupce. Nejdříve si prohlédneme Pompeje , velkolepý příklad starořímského města zničeného erupcí sopky. Prohlídka města, v němž se zastavil čas a všude kolem na nás dýchá atmosféra vzdálené minulosti. Zkamenělé Herculaneum, jedna z nejlépe zachovalých antických památek, římské rezidenční město a přístav s podobným osudem jako nedaleké Pompeje, kde roku 79 n. l. po výbuchu Vesuvu kompletně zmizelo ve dvacetimetrové vrstvě lávy a žhavého bahna. Exkurze do kráteru nevyhaslé sopky Solfatara, která kouří, bublá a zapáchá po síře. Návrat na ubytování, večeře.
6. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Dopoledne možnost fakultativního výletu na Vesuv, výjezd na temně se tyčící sopku nad Neapolí, procházka kolem samotného jícnu vulkánu, rozhledy na Neapolský záliv. Odpoledne fakultativní výlet k vile Sabiny Poppei v Oplontis, kterou v plné kráse fresek a labyrintu místností zakonzervovala erupce Vesuvu, a do exkluzivního Positana, které je zavěšeno na příkrých svazích pohoří Monti Lattari, jež zde spadá do vln Tyrhénského moře.
7. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Nebo fakultativní celodenní výlet na ostrov Capri, kde najdeme vše, co charakterizuje atmosféru Středomoří. Masivní vápencové skály, které vystupují kolmo vzhůru z průzračně modré vody, tak vypadá ostrov z dálky. Nejnavštěvovanější ostrov Tyrhénského moře, který byl již ve středověku pobytovým místem císařů Augusta a Tiberia, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městečka Capri s nabílenými kamennými domy a Anacapri s fantastickými výhledy na ostrov a Neapolský záliv. Milovníkům přírodních scenérií doporučujeme výlet člunem k největší pozoruhodnosti ostrova Modré jeskyni (Grotta Azzurra). Individuální volno k posezení v četných místních kavárničkách, kde můžeme ochutnat proslulý insalata caprese nebo ravioli caprese (ravioli plněné ricottou a bylinkami).
8. den
Snídaně. Po stopách apoštolů. Přejezd do Salerna a prohlídka katedrály s hrobem evangelisty Matouše, procházka po promenádě a fakultativní lodní výlet podél Amalfského pobřeží - Costiera Amalfitana (UNESCO), do nejkouzelnější oblasti Kampánie, kde voňavé háje citronovníků pokrývají útesy, které záhy mizí pod blyštivou modrou hladinou a uvidíme bělostné vily přilepené na strmých svazích. Navštívíme středověké Amalfi s dómem sv. Ondřeje a krásnou polohou u moře. Procházka do Atrani, městečka nalepeného na Dračí kaňon a místa, kde byla korunována dóžata Amalfské republiky. Fakultativně plavba do Smaragdové jeskyně nebo výlet místní dopravou vysoko do kopců nad Amalfi do elegantního Ravella, městečka zavěšeného mezi mořem a oblohou s neskutečnými výhledy a krásnými zahradami (Villy Cimbrone a Villy Rufolo).
9. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno. Fakultativní výlet do malebného města na skalní plošině – Sorrenta, které má jméno podle bájných Sirén. Odpoledne odjezd z hotelu.
10. den
Příjezd do ČR v poledních hodinách.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v Torre del Greco v hotelu*** v bezprostřední blízkosti vulkanické pláže s výhledem na ostrov Capri i na sopku Vesuv ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.
Cena zahrnuje
7 ubytování
7 polopenzí
dopravu luxusním autokarem
pobytovou taxu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
vstupy, fakultativní služby a výlety, místní dopravu cca 120 EUR
cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč
jednolůžkový pokoj
pokoj s balkonem a minibarem na osobu
svoz Olomouc
svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava
Doprava
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady
Slevy
stálý klient
29.06. (Pá) - 08.07. (Ne) 2018 - 10 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
osoba
Polopenze
Autobus
-Last minute12 240 Kč
Rezervace
20.07. (Pá) - 29.07. (Ne) 2018 - 10 dní, 7 nocí
osoba
Polopenze
Autobus
-Last minute12 240 Kč
Rezervace
17.08. (Pá) - 26.08. (Ne) 2018 - 10 dní, 7 nocí
osoba
Polopenze
Autobus
-Last minute12 240 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Ideal -Tour Praha, s.r.o. IČO: 25703269
Vytvářím objednávku...