Zabloudil

ID: 509910

Řím pro náročné - letecky ***

Program
1. den
Odlet, přílet do Říma. Přesun na hotel, ubytování. Prohlídka s průvodcem centra podvečerního Říma: Z Piazza di Popolo se vydáme ulicí Via Condotti, kde se nalézají butiky známých módních  návrhářů na nejživější místo v Římě Piazza Espagna, kde uvidíte Španělské schody známé módními přehlídkami, kostel Santisima Trinita a krásnou  fontánu La Barccia od slavného architekta Berniniho. Poté zavítáme k prosnulé Fontáně di Trevi, kterou proslavil F.Fellini ve svém filmu Dolce Vita a budete moci do ní hodit minci, která vám zaručí, že se do Říma jestě vrátíte. Zde budete moci ochutnat i jednu z nejlepších zmzlin.  Projdeme se i na Piazza Colona, kterému dominuje monumentální  sloup Marca Aurelia. Uvidíte i Montecitorio, kde sídlí italský parlament. V oblasti rušné a pulzující tepny Via del Corso budete mít osobní volno. Nocleh.
2. den
Dopoledne se budeme se věnovat  Vatikánu. Na náměstí sv. Petra  uvidíte nádhernou Berniniho kolonádu,  Baziliku sv. Petra i Michelangelovu kopuli, do které budete moci vystoupat a spatřit z ní nádherný výhled do okolí. V rámci osobního volna můžete navštívit i Vatikánská muzea s proslulými díly italských mistrů a vyhlášenou Sixtovou kapli. Poté se vydáme k Andělskému  hradu dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou vás okouzlí nejfotografovanější Andělský most s 10 anděly a sochami sv. Petra a Pavla. Kolem Justičního  paláce, Augustova mausolea s jednou  z nejslavnějších památek ve Starém Římě Ara Pacis. Poté  Piazza Navona, která patří k nejkrásnějším náměstím, místní malíři zde nabízí své výtvory. Náměstí dominuje kostel sv. Agrese in Agone a několik fontán. Procházku zakončíme u Pantheonu, ohromujícího antického chrámu. Navštívíme i vyhlášenou pražírnu kávy, kde budete moci také ochutnat některou z mnoha typů italské kávy. Poté osobní volno v místech plných romantiky, malebných náměstí a uliček v centru Říma. Nocleh.  
3. den
Prohlídku s průvodcem začneme u nejznámějšího římského monumentu Kolosea, kde kdysi  se konaly  gladiátorské zápasy mezi šelmami a gladiátory. Zde budete mít dostatek času na jeho prohlídku včetně Palatina a Fora Romana, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. Uvidíte Konstantinův oblouk, cestou římských fór – Césarova a Trajanova se vydáme k impozantnímu památníku Monumentu sjednocení Itálie Viktora  Emanuela II. Poté vystoupáme na Kapitol, uvidíte symbol Říma – vlčici a z vyhlídky se vám ještě jednou odkryje pohled na celé  Forum Romanum. Zájemci si budou moci prohlédnout i Kapitolská muzea. Pak se projdeme ke kostelu Sv. Petr v řetězech a k jednomu z 5 patriarchálních kostelů Říma,  velkolepému Santa Maria Magiore. Dále Martova pole kde byl zavražděn César, kostel s hrobkami Medičejských papežů Santa Maria sopra Minerva, monumentální antická budova Burzy a jeden z nejkrásnějších kostelů - jezuitský Sant Ignazio. Osobní volno v centru. Nocleh.
4. den
Dle možností osobní volno před odletem. Přesun na letiště,  odlet zpět.
22.03. (Čt) - 25.03. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Hotel - cena za osobu na 3lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
-10%First minute10 680 Kč Rezervace
12.04. (Čt) - 15.04. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 noci
Hotel - cena za osobu na 3lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
-First minute10 990 Kč Rezervace
05.05. (So) - 08.05. (Út) 2018 - 4 dny, 3 noci
Hotel - cena za osobu na 3lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
-8%First minute10 990 Kč Rezervace
09.06. (So) - 12.06. (Út) 2018 - 4 dny, 3 noci
Hotel - cena za osobu na 3lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
-8%First minute10 990 Kč Rezervace
15.11. (Čt) - 18.11. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 noci
Hotel - cena za osobu na 3lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
-8%First minute10 990 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Wisnar, s.r.o. IČO:
Vytvářím objednávku...