Zabloudil

ID: 644464

Řím & Vatikán - Doppio Italiano **

Popis hotelu

Poloha

**/*** hotel - střední kvality, který se nachází nedaleko zastávky metra nebo místní městské hromadné dopravy, s dobrým dojezdem do centra a k hlavním turistickým atrakcím Říma.

Vybavení: recepce, restaurace, bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou. Navíc telefon, satelitní TV a trezor.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Program

ŘÍM - VATIKÁN - Doppio Italiano - 7 dní • Vatikán - bazilika sv. Petra, muzea a Vatikánské zahrady • rezervace do Vatikánských muzeí • Fontána di Trevi - barokní poklad Říma • Španělské schody a fontána Barcaccia • Koloseum, Palatin a Forum Romanum - architektonické divy starověku • Kapitolská muzea - socha Marka Aurélia a vlčice • Quirinale (Kvirinál) a Aventin - slavné římské pahorky • San Clemente - nezapomenutelná lekce historie Říma • Kalixtovy  katakomby - starobylé pohřebiště • římské baziliky • Ústa pravdy - okamžik pravdy • Trastevere - výjimečná římská čtvrť

Den 1
10:40 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady .
12:40 Odlet z Varšavy.
15:10 Přílet do Říma. Transfer do hotelu. (Trasa cca 60 km)
Následně doporučujeme nezapomenutelný výlet - přejezd vozítky melex historickým centrem města. Úžasný zážitek a skvělá zábava na začátku prohlídky. Ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd do Vatikánu. V programu mimo jiné: Vatikánské zahrady, Vatikánská muzea se slavnou Sixtinskou kaplí, bazilika sv. Petra, návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Volný čas. Pro zájemce kulinářský kurz „lekce špaget“ - seznámení s tajemstvím výroby těstovin spolu s velkou zábavou (za poplatek). Návrat do hotelu.

Den 3
Po snídani přejezd do centra Říma. Prohlídku začneme u Panteonu - symbolu starověku. Dalším bodem procházky bude pahorek Kapitol, kde navštívíme Kapitolská muzea. Budeme se moci přenést do báječného světa antických soch, uvidíme mimo jiné: slavnou římskou vlčici. Následně uvidíme: Forum Romanum, kopec Palatine a Koloseum (také prohlídka vnitřku). Návštěvu zakončíme v bazilice sv. Klimenta z 12. století. Sestoupíme tam do 4. úrovně a pak ještě dál do domu konzula Flaviuse ​​Clemense z 1. století. Volný čas - pro zájemce italský večer ve stylové římské restauraci s částí představení - operety (za poplatek). Návrat do hotelu.

Den 4
Po snídani přejezd do Vatikánu, kde se zúčastníme setkání věřících nebo nedělní bohoslužby Anděl Páně. Následně přejezd metrem ke Španělským schodům, odkud se vydáme na krásnou procházku barokním Římem - Piazza Barberini s nádhernou Tritónovou fontánou, Quirinale (Kvirinál) - slavný římský pahorek, mimo jiné slavné kostely: sv. Karla Boromejského a sv. Ondřeje (hrob sv. Stanislava Kostky), stejně jako palác prezidenta Italské republiky (bývalá královská rezidence). V další části programu slavné fontány: di Trevi a Čtyř řek na Piazza Navona. A konečně náměstí Campo dei Fiori, ze kterého přejdeme starověkým mostem Ponte Sisto do půvabné římské čtvrti - Trastevere (doslovný překlad zní "za Tiberou"). Doporučujeme večeři v Trastevere - římské menu (za poplatek). Návrat do hotelu.

Den 5
Po snídani přejezd do centra města. Prohlídku začneme u kopce Esquiline, kde se nachází bazilika Santa Maria Maggiore (také Panny Marie Sněžné). Následně přejdeme k Lateránu - navštívíme římskou katedrálu, baziliku sv. Jana a sv. Schody, uvidíme také Kalixtovy katakomby - raně křesťanské pohřebiště. Odpoledne přejezd na Piazza Republika, kde se nachází kostel sv. Panny Marie Andělské, který byl přestavěn Michelangelem z trosek Diokleciánových lázní. Na závěr dne návštěva kostela Santa Maria Della Vitoria, kde budeme obdivovat nádhernou sochu Berniniho „Ecstasy of St. Teresa“. Doporučujeme večeři v centru města - římské menu (za poplatek). Návrat do hotelu.

Den 6
Po snídani přejezd k bazilice sv. Petra za hradbami. Následně pahorek Aventine - vstoupíme do baziliky sv. Sabiny z 5. století a na náměstí Maltézských rytířů - tam nás překvapí mimořádný výhled přes klíčovou dírku v bráně jejich sídla: uvidíme kopuli baziliky sv. Petra! V další části programu slavné Ústa pravdy, známe díky filmu „Prázdniny v Římě.“ Následně přejdeme do židovské čtvrti a navštívíme slavný Tiberský ostrov. Procházku zakončíme na náměstí Largo di Torre Argentina, kde se nachází pozůstatky chrámů z období římské republiky. Volný čas. Doporučujeme večeři v centru města - římské menu (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu.

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. (Trasa cca 60 km)
15:50 Odlet z Říma.
18:25 Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. Delegát neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Večeře jsou za příplatek (placené na místě).

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Říma (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v **/*** hotelu (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, 1 večeře servírována 1. den (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 230 EUR (platí se delegátovi jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 40 EUR (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 35 EUR, každá večeře placená na místě cca 30 EUR, lekce přípravy těstovin cca 35 EUR.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 5. 4. 2017 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o .

 

Víza

Vízum
Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení CK za účelem ověření.

16.02. (Pá) - 22.02. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute11 597 Kč
Rezervace
02.03. (Pá) - 08.03. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute12 396 Kč
Rezervace
16.03. (Pá) - 22.03. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocí
pokoj standard
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute13 637 Kč
Rezervace
30.03. (Pá) - 05.04. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocí
pokoj standard
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute13 946 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...