Zabloudil

ID: 723439

Termín: 05.08. (Ne) - 13.08. (Po) 2018

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Katowice

Strava: Snídaně

Cena: 22 168 Kč

Popis hotelu

Poloha
Hotel Costa del Sole ***
(nebo podobný) - se nachází v  Katánii (část Vaccarizzo-Delfino), 7 nocí

Pláž
Hotel leží cca 150 m od pláže s pozvolným vstupem do moře (přechod přes menší lesík). Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (1 slunečník a 2 lehátka za cenu 15 EUR/den).

Vybavení
24hodinová recepce, restaurace, 3 bary (hlavní bar, bar u bazénu a plážový bar). Plážový bar otevřen pouze v období od 01.07.-31.08.2018) a menší bazén.

Pokoje
Jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami (sprcha nebo vana, vysoušeč vlasů), klimatizace, sat. TV, telefon, lednice, část pokojů s balkonem nebo terasou se zahradním nábytkem.

Strava: snídaně servírované ke stolu nebo formou bufetu (pečivo, máslo, džem a/nebo med, sýr, uzeniny, ovocné džusy, čaj, káva, mléko, voda) a za příplatek v poznávací části večeře, voda u večeře zdarma, ostatní nápoje k večeři za příplatek.

Internet
Wi-Fi internet v lobby a na pokojích zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.costadelsolevacanze.com

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program

Palermo a Cefalù • Syrakusy a citrónová riviéra • Noto - světová památka UNESCO • Taormina a nebezpečná Etna

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady . Přílet do Katánie, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v severo-východní části ostrova (v okolí Giardini Naxos, Taorminy). (Trasa cca 80 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Palerma. Prohlídka překvapujícího hlavního města ostrova, plného kontrastů s katedrálou stavěnou po dobu několika staletí. Přejezd podél pobřeží do města Cefalù a návštěva majestátní katedrály z nomádského období, která se vyznačuje byzantskou zlatou mozaikou představující Krista Pantokratora. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 550 km)

Den 3
Po snídani výlet do Syrakus - jednoho z nejmohutnějších řeckých měst ve starověku. Návštěva Archeologického parku s největším divadlem na Sicílii, ve kterém jsou do dnešního dne představována dramata řeckých klasiků. Navštívíme také lomy se slavnou jeskyní „Dionýsovo ucho“. Přejezd do starého města, které se nachází na ostrově Ortigia, kde je barokní chrám postavený v řeckých chrámových zdech. Přejezd do Noto - hlavního města sicilského baroka. Procházka jedinečným městem uznaným UNESCO jako světová památka. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 4
Po snídani přejezd k Etně - největší a nejvyšší aktivní sopce Evropy. Výjezd do výšky cca 2000 m n. m., procházka kolem jednoho z vyhaslých kráterů a pro zájemce možnost výjezdu speciálním terénním autobusem do výšky cca 3000 m n. m., do blízkosti hlavního kráteru (za poplatek). Přejezd do Taorminy visící na skalách - nejznámějšího letoviska na ostrově. Procházka fascinujícím starým městem, návštěva antického divadla - nejkrásnějšího starobylého řeckého divadla v Itálii, odkud se rozprostírá úžasný výhled na Etnu a pobřeží Jónského moře. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 5 - 7
Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování. Možnost využití fakultativních výletů (za příplatek):
- Výlet k Liparským ostrovům sopečného původu, kde se koncem 19. století objevila poslední velká erupce, ale Stromboli je stále aktivní a občas lze vidět, jak se z ní kouří (v programu mimo jiné: hlavní město souostroví - Lipari - rušné městečko s mnoha barevnými obchody a kavárnami, Vulcano a odpočinek na pláži pokryté černým vulkanickým pískem). Pro zájemce možnost koupání v léčivých sirnatých blátech, oběd v regionální restauraci (za příplatek).
- Po stopách kmotra - půldenní výlet, který začíná přejezdem do Forza d'Agrò - malebné vesnice postavené na skále, s úzkými uličkami, zříceninou hradu a klášterem. Následně přejezd do Savoca - středověkého městečka založeného v roce 1139 králem Rogerem II. Sicilským. V programu: kostel sv. Nicola, Kapucínský klášter, ve kterém lze vidět mumie. Povinnou zastávkou je bar Vitelli, kde rodina majitelky paní Marie vzpomíná na doby, kdy zde byly točeny scény ke slavnému filmu.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu na Sicílii (v některých termínech se může transfer konat letecky), pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. Hotelové dny začínají v 14:00 hodin a končí v 10:00 hodin.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 kontinentálních snídaní, za příplatek večeře (3 během poznávací části: den 2-4), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 105 EUR (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 8 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: výjezd na Etnu do výšky cca 3000 m n. m. cca 85 EUR, plavba k Liparským ostrovům cca 75 EUR, Po stopách kmotra cca 40 EUR:

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31. 8. 2017 a mohou se změnit.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o .

 

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Po stopách kmotra
Půldenní výlet začneme přejezdem do Forza d'Agrò. Úzké uličky, zřícenina hradu, klášter sv. Trojice, malebná vesnice postavená na skále, odkud lze krásně vidět Jónské pobřeží a Kalábrií - to jsou jen některé z atrakcí, které nás čekají. Následně přejezd do Savoca - středověkého městečka založeného v roce 1139 králem Rogerem II. Sicilským. V programu: kostel sv. Nicola, Kapucínský klášter, ve kterém lze vidět mumie. Povinnou zastávkou je bar Vitelli, kde rodina majitelky paní Marie vzpomíná na doby, kdy zde byly točeny scény ke slavnému filmu. Návrat do hotelu během oběda. Cena cca 40 EUR.

Liparské ostrovy (Eolské)
Výlet po moři k malému souostroví sopečných Liparských ostrovů. Poslední velká erupce proběhla na konci 19. století, ale Stromboli je stále aktivní a občas lze vidět, jak se z ní kouří. Nádherné procházkové terasy zavedou zájemce na neobvyklou pláž s černým pískem a těm, kteří dbají o své zdraví a touží po příjemném zážitku, doporučujeme sirné bahenní koupele nebo horké prameny, které vyvěrají přímo z mořských hlubin. Program výletu zahrnuje nalodění na hausbót a výlet do hlavního města souostroví - Lipari, největšího ostrova souostroví, rušného městečka s mnoha barevnými obchody a kavárnami. Volný čas v městečku. Následně plavba na ostrov Vulcano. Za zmínku zde stojí krásná pláž s černým sopečným pískem a zajímavé turistické oblasti. Pro zájemce možnost koupání v léčivých sirnatých blátech, oběd v regionální restauraci (za příplatek). Zpáteční plavba na Sicílii. Cena cca 75 EUR.

29.07. (Ne) - 06.08. (Po) 2018 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-9%Last minute15 920 Kč
Vybrat termín
05.08. (Ne) - 13.08. (Po) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute22 168 Kč
Vybrat termín
19.08. (Ne) - 27.08. (Po) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute18 113 Kč
Vybrat termín
26.08. (Ne) - 03.09. (Po) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute18 603 Kč
Vybrat termín
02.09. (Ne) - 10.09. (Po) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-11%Last minute19 130 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoItálie
HotelSicílie Light
pokoj standardní
Termín05.08.2018 - 13.08.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...