Zabloudil

ID: 731055

ITÁLIE - Jižní Tyrolsko (cykloturistika) ***

Termín: 01.08. (St) - 06.08. (Po) 2018

Délka pobytu: 6 dní, 3 noci

Doprava: Autobus / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 6 990 Kč

Poloha

ITÁLIE - Jižní Tyrolsko
šestidenní cykloturistika

 

CYKLOTURISTIKA: Brenner - Sterzing - Klobenstein - Rittnerhorn - Schlern - Brixen - NP Fanes-Senes-Braies - Rautal - Gadertal - Kronplatz - Wolkenstein - Bolzano...

 

Termíny 2018

Cena/ os.

15.06.- 20.06.

6 990,- Kč

01.08.- 06.08.

6 990,- Kč

REZERVACE TERMÍNU JE MOŽNÁ V DOLNÍ ČÁSTI WEBOVÉ STRÁNKY

 

Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka prodloužit nebo zkrátit. Třikrát lze do hotelu dojet v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by tím omezoval ostatní účastníky. Doporučujeme horská nebo treková kola.

 

Program

1.den - Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

 

2.den - Sjezd na kolech z průsmyku BRENNER (1 374 m) po cyklostezce vedoucí zčásti po svršku bývalého železničního tělesa zahrnující i 2 kratší tunely do jihotyrolského STERZINGU, bývalého hornického městečka s půvabnými kupeckými domy zdobenými arkýři. Možnost výjezdu lanovkou k vrcholu ROSSKOPF - místo jedinečného kruhového rozhledu. Fakultativně zajížďka do údolí RIDNAUNTAL, cestou vinoucí se mezi loukami přes udržované statky a poklidné vesničky. Pokračování po cyklomagistrále podél řeky Eisack až do hotelu (celkem cca 50 km).

 

3.den - Přejezd busem mezi vinohrady do KLOBENSTEINU, oblíbeného tréninkového střediska olympijské vítězky Martiny Sáblíkové. Přeprava kol lanovkou RITTNERHORN na rozlehlou náhorní plošinu ležící více než 2 000 m vysoko. Vyhlídková jízda po oblých stráních přes salaše a almy s fantastickým panoramatem Dolomit v čele s majestátními skalními věžemi SCHLERNU i zasněženými vrcholky Alp. Lahůdkou na závěr bude panoramatický sjezd okouzlující krajinou s poklidnými vysokohorskými hospodářstvími, kde jako by se čas zastavil. Návštěva historického BRIXENU nerozlučně spjatého s nedobrovolným pobytem K. H. Borovského (celkem cca 45 km). Cyklisté, kteří dávají přednost asfaltu se mohou z Klobensteinu do hotelu vydat přes městečka Barbian, Villanders a Klausen (celkem cca 50 km). Návrat na ubytování.

 

4.den - Přesun busem k chatě Pederü, oblíbenému výchozímu bodu do nitra NP FANES-SENES-BRAIES (UNESCO). Výlet na kolech údolím RAUTAL s impozantními skalními stěnami a dále po mimoúrovňové komunikaci zaříznuté do svahu údolí GADERTAL. V případě dobrého počasí lze zavítat lanovkou na KRONPLATZ (2 275 m), který je nejen mekkou lyžařů, ale také legendárním cílem jedné z etap Giro d´Italia. Najdete zde rovněž gigantický zvon "míru" Concordia 2 000 a neobyčejné muzeum R. Messnera. Individuální dojezd na ubytování po Pustertalské cyklostezce (celkem cca 55-65 km). Nocleh.

 

5.den - Vyložení kol v lyžařském středisku WOLKENSTEIN. Jízda údolím jihotyrolských řezbářů VAL GARDENA po 10 km dlouhém úseku železnice opuštěné roku 1960. Pokračování úzkými asfaltkami uprostřed pastvin přes typickou vesničku LAJEN do šarmantního KLAUSENU s úzkými uličkami, vyhlášenými vinicemi a klášterem Säben na skalním ostrohu. Cesta do cíle v BOLZANU pak povede po cyklostezce projíždějící několika železničními tunely (celkem cca 65 km). Možnost návštěvy muzea skrývajícího ostatky "Ötziho" a relaxace v bazénu. Noční přejezd.

 

6.den - Příjezd v ranních hodinách.

Ubytování

3x ubytování v hotelu*** - 2 lůžkové pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením.

Stravování

3x snídaně. Lze si u CK připlatit 3x večeři za 900,- Kč/os..

Cena zahrnuje

► dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
► 3x ubytování v hotelu***
► 3x snídani
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

► cestovní pojištění (lze přikoupit u CK)
► doporučená částka na lanovky: cca 15-40 €

Doprava

Dálkový autobus s WC, klimatizací, DVD a minibarem.

 

ODJEZDY:  Praha, Beroun, Karlovy Vary, Plzeň.

01.08. (St) - 06.08. (Po) 2018 - 6 dní, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Autobus/Praha
-6 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoCyklozájezdy
HotelITÁLIE - Jižní Tyrolsko (cykloturistika)
cena za osobu
Termín02.08.2018 - 05.08.2018 - s dopravou 01.08.2018 - 06.08.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...