Zabloudil

ID: 92860

Japonsko – země samurajů

Termín: 26.09. (So) - 12.10. (Po) 2020

Délka pobytu: 17 dní, 16 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 108 800 Kč

Poloha
Západní svět je už několik století přitahován exotikou a neuchopitelností této vzdálené ostrovní země. Navštivte s námi Japonsko a připravte se na nekončící řadu zážitků a překvapení. Poznáte šokující kontrasty tisíciletých tradic a nejmodernější technologie, ucítíte kaleidoskop chutí a vůní, spěch velkoměst a hluboký klid zenových chrámů, uvidíte majestátní hrobky, chladné a elegantní mrakodrapy, rýžová políčka za okny vlaku řítícího se třísetkilometrovou rychlostí, a v neposlední řadě místo, kde se před 70 lety násilně zastavil čas. Přijedete-li s otevřenýma očima a srdcem, najdete přátelskou, fascinující a na světě zcela jedinečnou zemi. Velikost skupiny: 6–16 účastníků Naše doporučení: Nejoblíbenější Poznejte to nejlepší z Japonska – císařské paláce, klid zenových chrámů a zahrad i kontrast supermoderních technologií. Atmosféru země dotvoří neobyčejně přátelští a ochotní Japonci.
Program

1. den
Praha – Tokio : přílet ve večerních hodinách, ubytování a odpočinek.
3. den
okio : Asakusa – atmosférický chrám Sensódži , brána Kaminarimon ; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú ; lodí do Tokijské zátoky, most Rainbow Bridge, přímořská Odaiba; slavná čtvrť obchodů a bank Ginza , zázrak moderní architektury – Tokijské kongresové centrum.
4. den
okio – Kamakura : výlet vlakem do bývalého hl. m. – velký Buddha pod otevřeným nebem, nádherný chrám Hasedera a šintoistická svatyně Hačimangú ; večer podle sil západní a východní Šindžuku – kontrast dech beroucích mrakodrapů ( Tokijská radnice, Sumitomo Building) a největší zábavní čtvrti na světě Kabukičó .
5. den
okio – Fudži : výlet lodí, vlakem a lanovkou do národního parku Fudži-Hakone – pohledy na posvátnou horu z okolních hor, relaxace v tradičních termálních pramenech onsen – ideální příležitost k odpočinku od ruchu velkoměsta.
6. den
okio – Nikkó : výlet vlakem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích ; chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú a Futarasan; při dobrém počasí po návratu pohled na Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree.
7. den
okio : individuální program ve městě – odpočinek či možnost nákupů ; případně fakultativně celodenní výlet do energického a příjemného přístavního města Jokohama .
8. den
okio – Kanazawa : přejezd na pobřeží Japonského moře (poprvé si vychutnáme pohodlí a přesnost japonských vlaků šinkansen); odpoledne návštěva tradiční dílny na barvení hedvábí (možnost nakoupit krásné dárky) v samurajské čtvrti Nagamači, prohlídka vily bohaté samurajské rodiny .
9. den
Kanazawa – Kjóto: prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města, včetně jedné z nejkrásnějších a nejstarších japonských zahrad Kenrokuen; původní domy gejš ve čtvrti Higašičaja a zbytky hradu s branou Išikawa, rušné tržiště Ómičó; odpoledne odjezd do Kjóta , kdysi hl. m. japonského císařství.
10. den
Kjóto : nejkrásnější památky císařského města , kulturní perly Japonska – chrám Kijomizudera vysoko nad městem, Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži, chrám Stříbrného pavilonu Ginkakudži, chrámový komplex Zenrindži s krásným výhledem na město; večer fakultativně představení japonské tradiční kultury ve čtvrti Gion a večerní zábavní čtvrť Pontočó.
11. den
Kjóto – Nara : výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu – velký Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Tódaidži, park plný krotkých srn; překrásná zenová zahrada Isuien, zastávka v chrámu Fénixe – místo proslavené pěstováním slavného čaje; v podvečer procházka v atmosférické svatyni Fušimi Inari , světoznámé díky filmu Gejša .
12. den
Kjóto – Himedži : dopoledne „hrad" šógunů Tokugawa Nidžó ; výlet expresem šinkansen do města Himedži – největší a nejkrásnější původně dochovaný japonský hrad , nazývaný Bílá volavka.
13. den
Kjóto – Hirošima : ráno odjezd do Hirošimy – prefekturální muzeum s díly slavného hirošimského umělce Hirajamy Ikua, přilehlá zahrada Šukkeien ; kontroverzní Muzeum atomové bomby , Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu – symbol hirošimské atomové zkázy.
14. den
Hirošima – Mijadžima – Ósaka: výlet na ostrov s proslulou „plovoucí“ branou torii – lanovkou na chrámovou horu Misen , kde už 1200 let hoří posvátný oheň zapálený mnichem Kúkai; večer šinkansenem do třetího největšího japonského města Ósaka.
15. den
Ósaka : prohlídka fascinujícího velkoměsta – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní observatoří pod otevřeným nebem, Ósacký hrad ; čtvrť jídla a zábavy Namba s výstřední Amerika mura, procházka retročtvrtí Šinsekai , pohledy z mostu Ebisubaši .
16. den
Ósaka – Praha: celodenní výlet na posvátnou horu Kója – tradiční centrum buddhismu uprostřed divoké přírody; případně volno na nákupy či fakultativně slavné ósacké akvárium ; večer odlet z unikátního letiště Kansai postaveného na umělém ostrově, přílet do ČR 17. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků)
příměstské vlaky a šinkanseny
MHD / metro / taxi ve velkých městech
14x hotel *** se snídaní
vstupy do památkových objektů dle programu
český japonsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 9980 Kč
26.09. (So) - 12.10. (Po) 2020 - 17 dní, 16 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-108 800 Kč
Vybrat termín
03.04. (So) - 19.04. (Po) 2021 - 17 dní, 16 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-108 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJaponsko
MístoJaponsko
HotelJaponsko – země samurajů
dospělá osoba
Termín26.09.2020 - 12.10.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...