Zabloudil

ID: 354758

Magická zákoutí Japonska

Termín: 15.05. (So) - 30.05. (Ne) 2021

Délka pobytu: 16 dní, 15 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 106 800 Kč

  • Romantic
Poloha
Vypravte se s námi odhalit další krásy a tajemství Japonska. Poznejte tradiční rituály i strhující souboje nejlepších zápasníků sumó. Uvidíte překrásné přírodní scenérie Japonských Alp a historické město Macumoto s majestátním Vraním hradem. Přímo do srdce vás zasáhne po staletí neměnná stoická krása hrdého a spirituálního polostrova Izu. Navštívíte Nagoju, kde se tradice statečných samurajů potkávají se stejně slavným symbolem japonské ekonomické síly reprezentované slavnou firmou Toyota. Poznáte také méně známá, ale o to magičtější zákoutí Kjóta. Čeká vás i skvělým jídlem proslavená Fukuoka a ostrov Kjúšú s okouzlujícím národním parkem Aso. A pokud se vám nebude chtít ještě s Japonskem rozloučit, můžete si na závěr přidat individuálně několik dní v tropickém ráji – na ostrově Okinawa v souostroví Rjúkjú. Poznámka: Možnost individuálního prodloužení na ostrově Okinawa – více informací v kanceláři. Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha – Tokio : přílet, přejezd vlakem do centra a ubytování.
3. den
okio – Izu Hantó : šinkansenem na historický poloostrov Izu – cestou po scénickém východním pobřeží navštívíme půvabná přístavní městečka Itó a Šimoda; přenocujeme v japonském hotelu v tradičním stylu , poté se osvěžíme a uvolníme koupelí v přírodním horkém vřídle .
4. den
Izu Hantó – Tokio: procházka nádhernou přírodou poloostrova – Sedm vodopádů Kawazu ; odpoledne prohlídka chrámového městečka Šuzendži – hlavní chrám před 1200 lety založil slavný buddhistický mnich Kóbó Daiši; příjemná koupel v termálních lázních onsen .
5. den
okio : dopoledne procházka romantickou retročtvrtí Janaka s chrámy Gjokurindži a Endžudži; odpoledne strhující atmosféra slavného turnaje sumó , včetně příchodu nejvyšší třídy jokozuna, hlavních zápasů a ceremonie s luky; procházka malebnou čtvrtí Kagurazuka, která nás vrátí zpět časem a ukáže nám Tokio před sto lety .
6. den
okio – Fudži : expresem do oblasti Pěti jezer Fudži – procházka přírodou v okolí jezera Kawagučiko , lanovka s výhledy na posvátnou horu (v případě dobrého počasí), relaxace uprostřed přírody; nocleh u jezera.
7. den
Fudži – Macumoto: úžasný květinový festival Šibazakura; posvátné prameny Ošino-Hakkai, kde v minulosti procházeli rituální očistou poutníci před výstupem na horu Fudži; přejezd do historického města Macumoto.
8. den
Macumoto – Kamikóči : celodenní výlet do srdce Japonských Alp – den v překrásné přírodě podél horské řeky Azusa s mosty Kappa a Mjódžin; odpočinek v idylické svatyni Hotaka proslavené svým křišťálově čistým horským jezírkem.
9. den
Macumoto – Nagoja : původně dochovaný stejnojmenný hrad (s hradem Himedži považovaný za nejkrásnější v Japonsku ) – slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad ; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači; odpoledne expresem do moderního energického města Nagoja – milovníky moderní architektury potěší fascinující Spiral Towers či Sky Promenade na vrcholu 247 m vysokého mrakodrapu, kde sídlí legendární firma Toyota .
10. den
Nagoja – Ise : celodenní výlet do oblasti Ise – slavná svatyně, nejsvětější místo tradičního japonského náboženství šintó , založeného ve 3. stol.; procházka historickou ulicí Oharaimači s tradičními japonskými domy a obchody s uměleckými suvenýry.
11. den
Nagoja – Kjóto: šinkansenem do srdce japonské kultury ; odpoledne procházka nádherným hustým bambusovým lesem na hoře Arašijama s mnoha chrámy, historickým mostem a obchody s tradičními japonskými řemesly a uměním; večer pozorování gejš v historické čtvrti Gion, nádherně osvětlená svatyně Jasaka a jedinečná atmosféra zábavní čtvrti Pontočó .
12. den
Kjóto – Hiei : celodenní výlet na posvátnou horu – magická procházka prastarým chrámovým komplexem Enrjakudži, odlehlé zahrady, tichá zákoutí, mechem porostlé chrámové budovy a mohutné pagody v tichu, které porušuje jen občasný úder vzdáleného gongu.
13. den
Kjóto – Fukuoka : přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú – projedeme i téměř 19 km dlouhým podmořským tunelem Šin-Kanmon; klidné odpoledne na nedalekém romantickém ostrůvku Nokonošima s nádherným parkem plným květů (na jaře afrikány, na podzim krásenky) a s okouzlujícími výhledy na okolní moře a ostrovy.
14. den
Fukuoka – Aso / Beppu : v případě příznivého počasí a dobrého stavu komunikací výlet do Aso – nadpřirozená krása sopečného pohoří – přejdeme rozlehlou horskou louku Kusasenri, podíváme se na dokonale kónickou a svěže zelenou horu Komezuka, a pokud nám geotermální aktivita dovolí, vystoupíme i na nejaktivnější japonskou sopku a nahlédneme do jejího kráteru ; v případě špatného počasí Beppu – výlet do města s druhým největším objemem vyvěrající horké vody na světě, prohlídka osmi „pekel“ – barevných vřídel zahalených v hustém dýmu.
15. den
Fukuoka – Ósaka – Praha: prohlídka města – procházka parkem Óhori, vyhlídka na město z místa, kde původně stál fukuocký hrad; možnost ochutnat slavnou místní specialitu tonkocu rámen; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké letiště Kansai a odlet, přílet do ČR 16. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků)
příměstské vlaky a šinkanseny
metro a taxi ve velkých městech
13x hotel *** se snídaní
vstupy do památkových objektů dle programu
český japonsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
Jednolůžkový pokoj – 9980 Kč
15.05. (So) - 30.05. (Ne) 2021 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-106 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJaponsko
MístoJaponsko
HotelMagická zákoutí Japonska
dospělá osoba
Termín15.05.2021 - 30.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...