Zabloudil

ID: 659716

Toulavé podzimní Japonsko

Termín: 18.10. (Čt) - 01.11. (Čt) 2018

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Snídaně

Cena: 79 800 Kč

Poloha
Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Pouhých pár kroků od atrakcí zaplavených autobusovými turisty se „selfie-tyčkami" začíná pěšina mezi rýžovými políčky, která vás povede kolem půvabných farem, kouzelných chrámů a svatyň až do majestátních hor, kde je vzduch čistý a průzračný jako křišťál a jedinými zvuky tu jsou zpěv ptáků, vítr v korunách stromů a možná vzdálené dunění vodopádu. Pojďme se spolu toulat pod staletými cedry v národním parku Nikkó, kolem chrámů a prastarých hrobek prvních japonských císařů v Naře, přes posvátný ostrov Mijadžima až na dech beroucí náhorní plošinu Ebino na ostrově Kjúšú. Upozornění: Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme zejména na dvoudenní pěší přechod (nalehko) středně náročným horským terénem v pohoří Odaigahara s noclehem ve vícelůžkové horské chatě . Velikost skupiny: 6–16 účastníků Náročnost: Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme zejména na dvoudenní pěší přechod (nalehko) středně náročným horským terénem v pohoří Odaigahara s noclehem ve vícelůžkové horské chatě .
Program

1. den
Praha – Tokio : přílet večer; přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.
3. den
okio – Nikkó : cesta superexpresem do národního parku Nikkó, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na podzimní krajinu jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto.
4. den
Nikkó  – Tokio: půjdeme se podívat na ohromující vodopád Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógů a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích , chrám Rinnódži a svatyni Futarsan; večer návrat do Tokia.
5. den
okio – Kjóto: klidnější den v Tokiu nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta  – poznáme, jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjů, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.
6. den
Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kjómizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý  Zlatý pavilon  Kinkakudži; užijeme si i  noční Kjóto  – tradiční zábavní čtvrť Gion , kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro západ neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.
7. den
Kjóto – Nara  : aktivní den na historické stezce Jamanobe klikatící se tradičním japonským venkovem , mezi vesnicemi , malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara ; odpoledne navštívíme i proslulou největší dřevěnou stavbu světa  – chrám Tódaidži se sochou Buddhy.
8. den
Kjóto – Ódaigahara : první den nádherné túry  podzimní japonskou krajinou, která začíná na mechem pokrytých svazích hory Ódaigahara a končí druhý den u vodopádu Senpirodaki  – vystoupíme na horu Daidžagura s dech beroucím výhledem do údolí Higaši-no-kawa, z vrcholu hory Hide-ga-take je zase úžasný výhled na okolní hory , a při troše štěstí i na horu Fudži daleko na severovýchodě; projdeme údolím Ósugidani, kolem vodopádů Dókuradaki a Johačiródaki; přespíme v horské chatě .
9. den
Ódaigahara – Ósaka: druhý den túry nás povede ke 130 metrů vysokému vodopádu Nikonikodaki, který prý zní jako lidský smích , dále nad propastí Šišibuči až k majestátnímu 135 m vysokému vodopádu Senpirodaki, odkud sejdeme k zastávce autobusu a dále odjedeme vlakem do Ósaky.
10. den
Ósaka – Himedži – Hirošima : přesun  šinkansenem Sakura do města Hirošima si zpestříme zastávkou v Himedži, kde si prohlédneme největší a nejkrásnější původně dochovaný hrad v Japonsku a přilehlé zahrady Kókoen ; odpoledne se projdeme Parkem Míru  – Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu , navštívíme  Muzeum atomové bomby .
11. den
Hirošima – Mijadžima  – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii  – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišó-in a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto-naikai; přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy.
12. den
Kagošima : prohlédneme si toto přátelské město na jihu o. Kjúšú a přejedeme trajektem na o. Sakuradžima , který je vlastně celý stejnojmennou sopkou  –   je stále aktivní a pohled na její vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; vykoupeme se v termální lázni přímo u zdroje a vrátíme se do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.
13. den
Kagošima – Ebino Ebino : výlet na náhorní planinu, jež dostala své jméno podle růžové barvy trávy , která ji na podzim pokrývá, a její název znamená přibližně „krevetí vrchovina“ ; Ebino je plné nádherných scenérií – barevná sopečná jezera , majestátní hory a hluboké lesy –  projdeme si oblíbenou 12 km dlouhou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači-no-mine.
14. den
Kagošima – Ósaka – Praha: užijeme si klidné dopoledne v Kagošimě ; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai, odkud v noci odletíme zpět do Prahy, přílet domů 15. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Tokio / Ósaka (Tokio)–Praha (vč. všech poplatků)
šinkanseny a příměstské vlaky
MHD
metro a taxi ve velkých městech
trajekty
11x hotel ** a 1x vícelůžková horská chata – vždy se snídaní
český japonsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 6840 Kč
18.10. (Čt) - 01.11. (Čt) 2018 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/
-79 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJaponsko
MístoJaponsko
HotelToulavé podzimní Japonsko
dospělá osoba
Termín18.10.2018 - 01.11.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...