Zabloudil

ID: 354748

Termín: 16.09. (Po) - 30.09. (Po) 2019

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 89 800 Kč

Poloha
Už jste jedli "kimči"? Vydejte se s námi do Jižní Koreje a poznejte zemi, která si uchovala vlastní kulturu, ač byla po tisíciletí sevřená mezi Čínou a Japonskem. Seznámíte se s ní blíže v tajuplných buddhistických klášterech, nedotčených horách nebo prostřednictvím nezaměnitelné korejské kuchyně. Taiwan – "jiná Čína" se pyšní kdysi nejvyšší budovou světa a jednou z nejdynamičtějších ekonomik, ale i poklady z pekingského Zakázaného města. Portugalci jej kdysi nazvali Formosa, neboli Nádherný ostrov, a nikoliv neprávem. Ostrov nabízí divokou tropickou přírodu – hluboké soutěsky, křišťálová jezera, pobřeží modelovaná divokým mořským příbojem či uklidňující termální prameny. Velikost skupiny: 6–16 účastníků
Program

1. den
Praha –  Soul : případný program dle času příletu –  historická čtvrť Insadong , buddhistický klášter Čongjesa.
3. den
Soul : prohlídka hl. m. Jižní Koreje, třináctimilionové metropole –  královský palác Čchangdokkung , výjezd na rozhlednu Namsan  s vyhlídkou na celý Soul, největší soulské tržiště Namdemun.
4. den
Soul – pohoří Soraksan : přesun na východní pobřeží do nejkrásnějších korejských hor, které byly předlohou mnoha tušových maleb  – rozeklané skalní štíty a borovicové lesy , jejichž malebné scenérie budeme moci obdivovat po výjezdu lanovkou v centrální části.
5. den
Soraksan – Andong: půldenní přejezd do města Andong se zastávkou v malebné tradiční korejské vesnici Hahoe .
6. den
Andong – Kjongdžu: konfuciánská akademie Tosan Sowon; klášter Heinsa , kde je po staletí uchovávána korejská rarita –  nejstarší buddhistická písemná památka rytá do dřevěných destiček; večer příjezd do Kjongdžu.
7. den
Kjongdžu  – „Zlaté město“: historické hl. m.  dávného království Silla – královské hrobky, stará observatoř aj.; klášter Buddhovy země Pulguksa , jeskyně Sökkuram se sochařským pokladem – nádhernou sochou Buddhy.
8. den
Kjongdžu –  Pusan : přesun do největšího korejského přístavu –  skvělé akvárium , největší rybí trh v zemi;  prohlídka zajímavě položeného kláštera  Haedong Jonggungsa přímo na břehu moře .
9. den
Pusan –  Taipei (Tchaj-pej): přelet na Taiwan (Tchaj-wan) a prohlídka hl. m. – památník Taiwanské demokracie; Taipei 101  – do r. 2009 nejvyšší budova světa (509 m), pohled na Taipei z 91. patra (391 m); večer návštěva buddhistického chrámu Longshan (Lung-šan).
10. den
aipei – pohoří Alishan : celodenní přejezd a závěrečný výjezd klikatou silnicí vinoucí se mezi čajovými plantážemi (na 70 km nastoupá 2000 m) do horské přírodní rezervace Alishan .
11. den
Alishan – j. Slunce a Měsíce: časně ráno výjezd vláčkem pod vrchol posvátné hory Chushan (Čhu-šan) –  „Slavnostní hora“ (2489 m), východ slunce, jezírka, magnóliová zahrada, obří stromy (nejstarší přes 2000 let); odpoledne přejezd k jezeru.
12. den
Jezero Slunce a Měsíce – Taroko: ráno prohlídka okolí jezera; odpoledne přejezd vyhlídkovou horskou trasou s překročením nejvyššího hřebene ostrova (přes 3200 m) k ústí soutěsky Taroko .
13. den
aroko – Taipei: průjezd dramatickou soutěskou  – zastávky v nejzajímavějších pasážích impozantních skal; dále přejezd scenerickou trasou SV pobřeží  s výhledy na Pacifik do Taipei.
14. den
aipei  – Praha: Palácové muzeum ukrývající poklady z pekingského Zakázaného města; odpoledne  výlet k Tichému oceánu –  mořem vytvořené skalní útvary v Yehliu (Královnina hlava, Kouzelný střevíc...); skvělá mořská kuchyně; večer odlet do ČR; přílet 15. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Soul / Taipei–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet Pusan–Taipei
mikrobusy
historická úzkokolejka
12x hotel *** se snídaní
1x hotel ** se snídaní (Alishan)
vstupy do památkových objektů dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
Jednolůžkový pokoj – 9980 Kč
16.09. (Po) - 30.09. (Po) 2019 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-89 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJižní Korea
MístoJižní Korea
HotelJižní Korea a Taiwan
dospělá osoba
Termín16.09.2019 - 30.09.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...