Zabloudil

ID: 444737

Kostarika a Panamský průplav **

Program

1. den


Letecky Praha – San José.
2. den


NP Poás – minibusem na činný vulkán, vycházka kolem kráterového jezera obklopeného tropickou vegetací; během návratu fakultativní návštěva kávových plantáží včetně odborného výkladu.
3. den


San José – návštěva unikátního muzea Zlata a předkolubovských kultur, dále minibusem přes Cartágo s návštěvou okouzlující baziliky de Nuestra Señora de los Angeles. Dále přejezd horskou silnicí přes sedlo hřebene Cordillery de Talamanca (3300 m) do San Gerarda de Dota.
4. den


NP Los Quetzales – nocovat budeme ve stylových lodžích v nitru horského mlžného pralesa a čekají nás zde pěší výlety s pozorováním přírody a snad i její zdejší perly, krásně zbarveného vzácného ptáka quetzala. Odpoledne přejezd do San Gerarda de Rivas.
5. den


NP La Amistad  – půldenní výlet do přírodní rezervace Cloud Bridge, situované na úpatí nejvyšší hory Kostariky – Cerro Chirripó (3820 m), pozorování přírodních krás horského mlžného pralesa, odpoledne relaxace v přírodních termálních pramenech.
6.–7. den


Přejezd do městečka Sierpe; odtud pronajatým člunem po přílivové řece s ekosystémem mangrovů až do pacifické zátoky Drake Bay, kde údajně kotvil tento slavný pirát a mořeplavec. Druhý den fakultativní lodní výlet do ostrovní rezervace Isla del Caňo s koupáním a šnorchlováním nebo výlet na poloostrově Osa v okolí Drake Bay po liduprázdných plážích Pacifiku a koupání.
8.–10. den


NP Corcovado, nejrozsáhlejší území primárního tropického deštného pralesa ve Střední Americe – lodí z Drake Bay podél pobřeží poloostrova Osa do srdce nár. parku, 1x nocleh na rangerské stanici Sirena, pěší výlety džunglí i po odlehlých oceánských plážích, koupání v Pacifiku, velká šance na pozorování zvířat (papoušci ara, tukani, lenochodi, mravenečníci, opice, leguáni, tapíři). Třetí den návrat člunem do Sierpe a následující den přejezd do centrální Kostariky do Turrialby.
11.–14. den


Karibské moře – přejezd do Puerto Viejo de Talamanca, cestou možnost fakultativního raftingu kaňonem řeky Pacuare, která právem patří mezi deset nejkrásnějších raftových řek na světě;  NP Cahuita – přímořský tropický prales, pěší výlet, krásné pláže, koupání, korály; fakultativně možnost projížďky na kole a návštěva přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo s překrásnými pobřežními sceneriemi; poslední den přejezd do San José.
15.–16. den


Rozloučení s Kostarikou a letecky zpět do Prahy.
15.–16. den


PRODLOUŽENÍ O PANAMSKÝ KANÁL:

Letecky do Panamy; hl. město Panama City – staré koloniální centrum Casco Viejo , rybí trh, nábřeží Balboa, muzeum průplavu aj., Panamský průplav – sledování velkých lodí a práce pacifického zdymadla Miraflores z pozorovatelny, pralesní zoo s místní faunou.
17. den


Minibusem napříč Panamskou šíji ke Karibiku, starobylé přímořské koloniální městečko a pevnost Portobelo-San Lorenzo , dále Panamský průplav – opět pozorování lodí a obdivuhodné práce atlantického zdymadla Gatún z bezprostřední blízkosti. Zpět do Panama City minibusem.
18.–19. den


Rozloučení s Panamou a letecky zpět do Prahy.Stravování - vlastní
Některé hotely nabízí v rámci ubytování také snídaně (3x snídaně v Puerto Viejo, 1x snídaně v Sierpe). Ostatní stravování je individuální z místních zdrojů s dopomocí průvodce – restaurace, supermarkety, trhy, levné tropické ovoce. V NP Corcovado dostanete večeři a snídani, na rangerské stanici je k dispozici restaurace (cca 25 USD za jídlo). 
Popis
Pokoje v hotelích a bungalovech jsou standardně 2 lůžkové, často typu matrimonial (jedno široké dvojlůžko), v NP Corcovado na matracích pod střechou na příjemné vzdušné terase v rangerské stanici (k dispozici zdarma moskitiéra i lehčí deka), případně ve čtyřlůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Cena zahrnuje
průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha–San José–Praha ve výši 22 000 Kč nebo při prodloužení Praha–San José–Panama City–Praha ve výši 29 000 Kč
pronajaté minibusy
případně občas i solidní linkové autobusy
3x loď
13x hotel či bungalov
1x nocleh na rangerské stanici v NP Corcovado s polopenzí
vstupy do NP dle programu informační materiály; v prodloužení navíc 3x hotel
doprava minibusem
vstupy na Panamský průplav (Miraflores
Gatún)
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 4900 Kč
rafting na Pacuare (asi 90 USD)
odletová taxa – asi 26 USD
lodní výlet na Isla Caňo (asi 95 USD)
Jednolůžkový pokoj povinný – 5100 Kč
23.11. (Pá) - 08.12. (So) 2018 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
základní cena pro osobu
 
 /Dle programu
-64 800 Kč
Rezervace
základní cena pro osobu
Bez stravy
Letecky/Dle programu
-64 800 Kč
Rezervace
23.11. (Pá) - 11.12. (Út) 2018 - 19 dní, 18 nocí
základní cena pro osobu
Bez stravy
Letecky/Dle programu
-78 800 Kč
Rezervace
základní cena pro osobu
 
 /Dle programu
-78 800 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...