Zabloudil

ID: 619416

Vánoce a Silvestr na kole na Kubě

Program

1. den


Letecky Praha – Havana s přestupem v Paříži.
2. den


Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.
3. den


Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Baňos, nazývaného hlavní město kubánského humoru; sestavení kol, krátký cyklovýlet do městečka (20 km) a fakultativně návštěva Muzea humoru.
4. den


Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosarios pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách de San Juan, ubytování v neobvyklých chatkách na muřích nožkách a štědrovečerní večeře uprostřed pralesa.
5. – 6. den


Krajem cukrové třtiny a královských palem odlehlou silničkou lemující severní pobřeží do oblasti La Mulata; další den fakultativně celodenní koupání na snovém ostrůvku Cayo Levisa nebo individuální cyklovýlet po okolí.
7. – 10. den


Čtyři dny v úžasné krajině údolí Viňales  a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety pohádkovou krajinou kuželového krasu (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků): bizarní Mural de la Prehistoria, unikátní vápencové mogoty a malebný venkov, na kole na poloostrov Cayo Jutías; koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy.
11. den


Přesun do Trinidadu a silvestrovské oslavy v jednom z mnoha hudebních barů v centru starého města zakonzervovaného v původní podobě po několik staletí, kde se nocí protančíme až do rána doslova pod širým nebem.
12. – 13. den


Proslulé koloniální město Trinidad s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; koupání na pláži Ancón s bílým pískem; na kole do bývalého centra pěstování cukrové třtiny ve Valle de los Indigenos a návštěva proslulého koloniálního cukrovaru včetně cukrové plantáže Manaca Iznaga (první i druhý den okruh cca 30 km).
14. – 15. den


Přesun na letiště do Havany a druhý den přílet do Prahy.Stravování - vlastní
bez stravování
Popis
Standard ubytování odpovídá málo rozvinuté turistické infrastruktuře v zemi. O to silněji se nám ale dostane autentických zážitků, neboť na mnoha místech spíme přímo v rodinách (tzv. casas), které nás nejen ubytují, ale také nám uvaří. Pokoje jsou většinou dvoulůžkové. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Cena zahrnuje
Průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha – Havana – Praha
všechny transfery
doprovodné auto na zavazadla
2x hotel se snídaní
10x v soukromí kubánských rodin
1x campismo se snídaní
informační materiály
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 7500 Kč
Letecký transport kola – asi 2 x 100 EUR
kubánské vízum – 850 Kč
21.12. (Čt) - 04.01. (Čt) 2018 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
základní cena pro osobu
Bez stravy
Letecky/Dle programu
-54 900 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...