Zabloudil

ID: 354750

Thajsko, Laos, Kambodža

Poloha
Oblíbené a příjemné Thajsko, ještě nedávno těžce zkoušená Kambodža i turisticky pozapomenutý Laos – to budou cíle naší cesty. Poznáme překrásnou tropickou přírodu, unikátní historické památky a především zdejší milé obyvatele. Směr nám budou udávat řeky – rušná Chao Phraya, životodárný Mekong, či tok obracející Tonlé, jež nás dovede až k jedinečnému chrámovému komplexu Angkor. Na konci cesty si užijeme koupání na písečných plážích ostrova Koh Chang. Komu nebude stačit odpočinek na pláži, může se projet na slonu či šnorchlovat v průzračných vodách Thajského zálivu. Velikost skupiny: 6–16 účastníků   China Tip: Až potkáte v Kambodži krále Sihamoniho, můžete si s ním promluvit česky. Jeho otec, slavný král Sihanuk, poslal prince v roce 1962 do Prahy a ten zde strávil více než deset let. Mimo jiné studoval klasický tanec a hudbu na Akademii múzických umění. Za vlády Rudých khmerů nalezl útočiště v KLDR, později založil taneční školu v Paříži.
Program

1. den
Praha –  Bangkok : přílet a ubytování; další program dle času příletu.
3. den
Bangkok : prohlídka města –  královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy; plavba kolem chrámu "ranních červánků" Wat Arun –  rušný život na řece Chao Phraya; noční přejezd pohodlným autobusem na sever.
4. den
Chiang Rai a okolí: plavba po řece Mae Kok do vesnic horských kmenů, možnost projížďky na slonech.
5. den
Chiang Rai –  Huay Xai : mikrobusem do oblasti "opiového" Zlatého trojúhelníku v nejsevernější části Thajska – fakultativně krátká návštěva Barmy  (karenská vesnička a místní pestrobarevný trh); překročení hranice do Laosu.
6. den
Huay Xai – Luang Phrabang: celodenní  plavba po legendárním veletoku Mekong 300 km dlouhým, jinak nepřístupným horským údolím s vesničkami téměř nezasaženými civilizací.
7. den
Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie a  starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou, spoustou zeleně a jedinečnou atmosférou : prohlídka mnoha chrámů a klášterů ( Královský palác , Wat Xieng Thong, Wat Visun, Wat Aham aj.), Phu Si –  Barevná hora s vyhlídkou  na celé město; fakultativní výlet (lehký trek, nebo tuk-tukem) přes vesnice horských kmenů k vodopádům Kuang Si – koupání v kaskádových jezírkách, nebo nasávání atmosféry města a nákupy suvenýrů.
9. den
Luang Phrabang – Vang Vieng: přejezd krajinou serpentin s úchvatnými výhledy .
10. den
Vang Vieng na řece Nam Song – 2denní pobyt/odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů : fakultativní varianty programu – nenáročná plavba na kanojích/kajacích (raftech) a návštěva krápníkové jeskyně; možnost půjčení kol/mopedů (resp. lze i tuk-tuky) pro výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi a vodopády –  koupání v Modré laguně ap.
12. den
Vang Vieng –  Vientiane : půldenní přejezd hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. Laosu –  Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket, Vítězný oblouk aj.; večerní posezení u Mekongu ap.
13. den
Vientiane –  Phnom Penh : letecky do hl. m. Kambodže –  královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi; pro zájemce Muzeum genocidy.
14. den
Phnom Penh –  Siem Reap : výlet lodí po jezeře Tonle a přejezd do Siem Reapu – cestou rybářské plovoucí vesnice ; podvečer u Angkor Watu – pohled na chrámy   při západu slunce .
15. den
Siem Reap : dva dny v jedinečném komplexu Angkoru  a jeho tajuplná atmosféra  – khmérské chrámy Bayon, Ta Prohm, Banteay Srei, Sloní terasa a mnohé další; večer fakult. možnost navštívit khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.
17. den
Siem Reap – Koh Chang: půldenní přejezd  přes kambodžské hranice do Thajska k moři , trajekt na ostrov Koh Chang.
18. den
Koh Chang : dva dny na nádherných plážích  ostrova – koupání, fakultativně šnorchlování na korálech/rybaření, možnost sloního safari , případně dalších výletů.
20. den
Koh Chang – Praha: odpoledne přejezd do Bangkoku a noční let do Prahy, přílet 21. den.
Stravování
bez stravování
Cena zahrnuje
letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet (Vientiane–Phnom Penh)
turistické autobusy (1x noční přejezd)
6x plavba lodí
mikrobusy
taxi a tuk-tuky
17x hotel ** nebo bungalov
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
kambodžské vízum – 30 USD
barmské vízum – 30 USD (volitelné)
Jednolůžkový pokoj – 5400 Kč
laoské vízum – 30 USD
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...