Zabloudil

ID: 730366

Perly Makedonského moře ***

Termín: 06.08. (Po) - 13.08. (Po) 2018

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Katowice

Strava: Snídaně

Cena: 14 081 Kč

Popis hotelu

Poloha

*** hotely střední kvality - obvykle se nachází mimo centra měst (7 nocí).

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu), za příplatek 6 večeří (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu), nápoje za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Ohrid a jeho perly (UNESCO) • odpočinek u křišťálově čistého Ohridského jezera • kaňon Matka • Skopje - hlavní město Makedonie a dům Matky Terezy • návštěva Albánie - Tirana a bunkry • Krujë - albánský Krakov • Národní park Galičica a Prespanské jezero • úžasný makedonský folklór • čas na opalování u Ohridského jezera

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na . Odlet do Ohridu charterovým letadlem. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Ohrid. Ubytování v hotelu, čas na odpočinek, večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd na prohlídku Ohridu (zapsaného na Seznamu světového dědictví UNESCO). V tomto městě ležícím kaskádovitě na kopci a současně u Ohridského jezera navštívíme mimo jiné: antické divadlo, navštívíme pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty s cennými freskami a také pohoří Plaošnik. Pro zájemce výstup k pevnosti cara Samuela, která se tyčí nad městem. Prohlídku zakončí pohlednicový výhled na pravoslavný kostel sv. Jovana Kanea, který se nachází na útesu vysoko nad vodami jezera. Volný čas. Přejezd do Kališty - komplexu kostelů a mnišských cel vytesaných ve skalách nad břehem jezera. Následně přejezd do vesnice Vevčani, ve které uvidíme kaskády Vevčanského potoka uprostřed zeleně. Vesnice se proslavila vyhlášením nezávislé „republiky“ a velkolepým karnevalem. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani dopoledne volný čas na opalování a koupání v křišťálově čisté vodě Ohridského jezera. Odpoledne pro zájemce možnost využití fakultativního výletu (za příplatek cca 35 EUR) - plavby lodí po Ohridském jezeře ke Svatému Naumu. Je to mystické místo, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Navštívíme prehistorickou osadu na vodě v zátoce Kostí. Ocitneme se také na úžasném místě, kde uslyšíme pouze zvuky přírody. Je to rezervace pramenů řeky Černý Drim (cena cca 35 EUR). Ochutnáme také místní speciality. Dozvíte se, jak se vyrábějí slavné Ohridské perly. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 4
Po snídani výlet do hlavního města země - Skopje a ke kaňonu Matka - nejkrásnějšímu kaňonu v Makedonii vytvořenému na řece Treska. Plavba loďkami po řece, během které se budeme moci kochat nedotčenou přírodou tohoto místa. Prohlídka jeskyně a pro zájemce návštěva kostela sv. Mikuláše ze 13. století. Ve Skopji začneme prohlídku u pevnosti Kale. V minulosti byla pravděpodobně sídlem Justiniána I. Následně přejezd na největší čaršiju (bazar) v Evropě, kde v labyrintu uliček uvidíme orientální budovy z období turecké vlády.  Nachází se zde mešita Mustafa Pasha, největší v zemi a karavanseraj Suli An. Obdivovat budeme také výsledky projektu „Skopje 2014“ - moderní prostředí nové části centra města. Uvidíme kombinaci historických prvků, jako je kamenný most, s novými budovami v klasickém stylu a památky symbolizující postavy a události významné pro historii Makedonie. Skopje je také místo narození Matky Terezy, uvidíme pamětní dům zasvěcený její památce. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 5
Brzký odjezd z hotelu (snídaňový balíček na cestu) do Albánie, jejíž prohlídku začneme v hlavním městě - Tiraně. Tato stále velmi záhadná a fascinující země byla vlastně až do počátku 90. let odříznuta od světa. Rušná Tirana se snaží dohnat ztracený čas. Rytmus ulice se mísí s rytmem každodenního života, k životu se líně probouzejí pouliční podniky a obyvatelé Tirany ve svých Mercedesech, v oblíbené značce automobilů, pomalu vyrážejí ke každodenním povinnostem. Míjejíc kavárny plné do posledního místečka, budeme objevovat symboly města - historickou mešitu, nově zrekonstruované centrum, ocelovo-skleněnou pyramidu, nebo nejstarší věž s hodinami. Následně se přeneseme v čase do doby diktatury Envera Hodži, jejíž historii prozkoumáme v nejtajemnějším ze statisíců albánských bunkrů, nedávno objeveném a zpřístupněném pro veřejnost - v atomovém krytu krutého tyrana. Následně se vydáme do města Krujë nazývaného albánským Krakovem. Nachází se v nedalekých horách a je symbolem a bývalou baštou války proti Turkům. Dlážděná ulice nás dovede k místnímu bazaru, plnému rukodělných řemesel a krásně vytvořeného filigránského stříbra. Nad stánky se vznáší duch albánského obchodního talentu, smíšený s tradicí pohostinnosti a zdvořilosti. Nad městem se tyčí zřícenina pevnosti Skanderbeg a u ní se nachází její moderní verze - muzeum největšího bojovníka - Jiřího Kastrioty Skanderbega. Panorama okolí uchvacuje svou malebností. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 6
Volný den určený k odpočinku, koupání v Ohridském jezeře a opalování. Pro zájemce během dne možnost využití atrakce aquaparku (za příplatek cca 20 EUR). Nachází se vedle Ohridského jezera a nabízí neuvěřitelné a nezapomenutelné výhledy. Je to ideální místo k odpočinku a zábavě jak pro dospělé, tak i pro děti. Skluzavky, dětské bazény a velký plavecký bazén pro pokročilé plavce - každý si najde něco pro sebe, a večer nabízíme setkání s makedonským folklorem. Celý balkánský region je proslulý svým úžasným folklorem, hudbou a vynikajícím jídlem. Na málo místech na světě je ještě lidové umění tak živé jako zde, v Makedonii. Není to památka minulosti, to se děje tady a teď. Tanec a zpěv je nepostradatelným prvkem místní kultury. Tuto atmosféru zažijeme i my! U jednoho stolu, za zvuku balkánské hudby (za příplatek cca 20 EUR). Tento den není v hotelu večeře.

Den 7
Po snídani přejezd do Národního parku Galičica a k Prespanskému jezeru, kde budete mít volný čas na odpočinek u vody. Pokud budeme mít štěstí, pak uvidíme pelikány, kteří tam žijí. Ve městě Bitola navštívíme pravoslavný kostel sv. Dimitrije s vyřezávaným dřevěným ikonostasem. Hlavní ulicí Širok Sokak projdeme na náměstí se sochou Filipa II. Macedonského s Hodinovou věží a mešitami ze 16. století (Evi a Isak). Navštívíme také starobylé řecké město Heraclaea Lincaestis s fragmenty chrámů a krásnými mozaikami. Navštívíme i etno muzeum Podmochani, kde nás překvapí neuvěřitelná a bohatá soukromá sbírka krojů. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy žádáme, aby si vzaly šátek na hlavu při vstupu do kostela/mešity.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Důležité
Občané ČR se mohou zájezdu na základě platného občanského průkazu/cestovního pasu.

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o .

Atrakce zobrazené na mapě a Street View slouží pouze pro názorné účely a ne vždy budou navštíveny v podobě, v jaké jej prezentuje Google. Vstupy jsou předpokládány pouze do těch atrakcí, které jsou jasně zaznamenány v katalogovém programu zájezdu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Ohridu, letištní taxy, ubytování (7 nocí během okružní části nebo za příplatek 14 nocí: okružní část + pobyt u Ohridského jezera), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: během okružní části (7 snídaní), služby průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné a systém Tour Guide. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide) - 95 EUR (platí se povinně na místě). Cena nezahrnuje večeře, další jídla, pobytovou taxu cca 1-1,5 EUR/den/os. - platí se v hotelech (týká se okružní a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu) a jiné osobní výdaje. Fakultativní výlety: plavba lodí k monastyru sv. Nauma (cca 35 EUR), Aquapark (cca 20 EUR), balkánský večer (cca 20 EUR). Možnost příplatku za 6 večeří v rezervačním systému.

23.07. (Po) - 30.07. (Po) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
standard
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute14 218 Kč
Vybrat termín
06.08. (Po) - 13.08. (Po) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute14 081 Kč
Vybrat termín
20.08. (Po) - 27.08. (Po) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute14 110 Kč
Vybrat termín
27.08. (Po) - 03.09. (Po) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute14 119 Kč
Vybrat termín
03.09. (Po) - 10.09. (Po) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Snídaně
Letecky/Katowice
-25%Last minute10 162 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMakedonie
MístoMakedonie
HotelPerly Makedonského moře
standard
Termín06.08.2018 - 13.08.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...