Zabloudil

ID: 593267
Popis hotelu

Ubytování
Hotely *** / ****  (7 nocí).
Pokoje: dvoulůžkové a lůžkové pokoje s koupelnou a WC.
Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Agadiru (za příplatek). Popis ubytování najdete v katalogu nebo v části "Maroko - dovolená".

K dispozici
V hotelích je zpravidla restaurace, bar, směnárna.

Stravování
Podle programu.

Místní kategorie
*** / ****

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem v Maroku, ubytování: 7 nocí v 3* nebo 4* hotelech, stravování: 7 snídaní a 7 večeří, služby polského zástupce během odbavení na letišti, služby polského delegáta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlet džípy do pouště (cca 50 EUR), vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné pro nosiče zavazadel a služby v systému TGS (celkem cca 62 EUR, povinný poplatek na místě), nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje.

Program

Západ slunce nad Saharou • projížďka na velbloudech •  NOVINKA filmové studio Atlas Studios • Taroudant a Ouarzazate • Ksar Ait Benhaddou • průlom Todry a údolí Draa • silnice tisíce kaseb • Marrákeš - červené město • pro zájemce týdenní pobyt v Agádíru 

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Letový řád a místo srazu se nachází v tabulce na poslední straně katalogu. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady . Po příletu pasové odbavení, transfer do hotelu v Agádíru na večeři a přenocování.

Den 2
Po snídani se vydáme do kopců, kde se nachází trosky kasby ze 16. století; z vrcholu lze vidět nádherné panorama Agádíru. Následně odjezd do malebného města Taroudant, známého jako „Malá Marrákeš“. Procházka historickou částí města, trhem, Bab Kasbah a zahradou paláce Salam (bývalé sídlo místního feudála). Během cesty četné vyhlídkové zastávky. Následně přejezd do vesnice Taliouine, proslulé pěstováním šafránu, nejcennějšího koření na světě. Večer příjezd do Ouarzazate, večeře a přenocování. (Trasa cca 370 km)

Den 3
Po snídani prohlídka kasby Taourirt patřící kdysi mocnému rodu Glavichu. Následně odjezd z Ouazrazate směrem k městu Agdz, ze kterého začneme magickou cestu přes údolí řeky Draa. Cestou míjíme obrovské oázy, shluky palem a datlovníků. Zastavíme na procházku po jedné z oáz. Během další cesty směrem k městu Zagora uvidíme kasbu Tisirgat (nebo také ksar - opevněnou vesnici) a Muzeum údolí Draa. Večeře a přenocování ve městě Zagora. (Trasa cca 170 km)

Den 4
Snídaně, poté odjezd ze Zagory a přejezd tradičními berberskými vesnicemi. Dále trasa povede přes hory Jbel Saghro. Zastavíme a prohlédneme si horniny typické pro tuto oblast a zkameněliny, které jsou v nich ukryté. Odpoledne dojedeme do Erfoudu, kde se ubytujeme v hotelu. Následně pro zájemce fakultativní výlet: západ slunce v poušti - výjezd od hotelu terénními vozy do pouště (k masivní Erg Chebbi). Poté přesedneme na velbloudy, kterými se projedeme po písčitých dunách. Na závěr (za hezkého počasí) uvidíme úžasný jev - západ slunce nad Saharou. Fakultativní výlet za poplatek (cca 50 EUR). Večeře a přenocování v Erfoudu. (Trasa cca 300 km)

Den 5
Po snídani odjezd z Erfoudu směrem k Tineghiru obklopenému obrovskými palmovými háji a roklí řeky Todra. Průlom Todry se strmými skalními stěnami vysokými 300 m patří mezi výjimečné zeměpisné zvláštnosti Maroka. Následně přejezd malebným údolím řeky Dades do Ouarzazate. Vzhledem k množství tradiční opevněné architektury (kasbah postavených z hlíny) se tento úsek silnice nazývá „silnicí tisíce kaseb“. Dále projdeme oblastí El Kelaa el Mgouna slavné díky pěstování výjimečně voňavé růže nazývané „Rosa damascena“. Večeře a přenocování v hotelu v Ouarzazate. (Trasa cca 380 km)

Den 6
Po snídani prohlídka monumentálních dekorací nacházejících se na velké ploše filmového studia Atlas, ve kterém vznikla řada filmů, včetně takových hitů jako „Mumie“ nebo „Gladiátor“. Poté přejezd do Marrákeše. Cestou zastavíme u nejvíce „filmované“ pevnosti (ksaru) Maroka - Ait Ben Haddou. Je to nejslavnější pevnost Maroka (zapsána na seznamu UNESCO), malé opevněné město nacházející se na svahu hory. Je to místo, kde se natáčely takové hollywoodské filmy jako „Gladiátor“ nebo „Klenot Nilu“. Následně přejedeme pohořím Vysokého Atlasu. Pojedeme neobvyklou cestou přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m n.m.) do Marrákeše. Večer volný čas na magickém náměstí Djemaa el Fna. V tomto rušném centru města budeme mít příležitost vidět zaklínače hadů, kejklíře, trénované opice a ochutnat některý z pokrmů, které se podávají v místních kuchyních. Večeře a přenocování v hotelu v Marrákeši. (Trasa cca 200 km)

Den 7
Po snídani prohlídka Marrákeše - v současné době nejatraktivnějšího města v Maroku. V programu mimo jiné: slavná zahrada Majorelle, která patřila kdysi návrháři Yves Saint Laurentovi, projdeme se magickou medínou, navštívíme nejkrásnější medresu v Marrákeši - Ben Youssef, navštívíme berberské bylinkářství, minaret Kutubija a Marrákešské muzeum. Odpoledne přejezd malebným pohořím Vysokého Atlasu do města Agádír. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 8
Po snídani volný čas. Transfer:
- klienti zůstávající na druhý týden pobytu v Agádíru - transfer do vybraného hotelu,
- klienti vracející se do Polska - transfer na letiště v Agádíru a let do Polska.

Upozornění k programu!
Během natáčení filmů jsou filmová studia Atlas pro veřejnost uzavřena. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. Většina muslimských památek se prohlíží pouze zvenčí - týká se to zejména mešit. Věnujte pozornost vhodnému oblečení - ženy by měly mít dlouhé sukně a zakrytá ramena. To se samozřejmě nevztahuje na pláže a hotelové bazény. Je dobré dávat si pozor na fotoaparáty, kamery a peněženky - riziko krádeží.
UPOZORNĚNÍ! Ceny uvedené v katalogu společně s aktuálními cenami v systému jsou platné pouze pro obyvatele Polska. V případě jiné státní příslušnosti - cena a místa na potvrzení.

01.12. (Pá) - 08.12. (Pá) 2017 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
-16%Last minute14 254 Kč Rezervace
22.12. (Pá) - 29.12. (Pá) 2017 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-7%Last minute13 928 Kč Rezervace
05.01. (Pá) - 12.01. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-Last minute13 325 Kč Rezervace
12.01. (Pá) - 19.01. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-Last minute13 987 Kč Rezervace
19.01. (Pá) - 26.01. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standard
Dle programu
Letecky/Katowice
-13%Last minute13 413 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...