Zabloudil

ID: 321076

Nepál a štíty Himalájí ***

Termín: 22.10. (Po) - 30.10. (Út) 2018

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 42 990 Kč

Poloha
V rámci pobytu v Káthmándú můžete využít nabídky doplňujících fakultativních výletů:
Vyhlídkový let kolem Everestu. Předběžná cena 210 USD zahrnuje dopravu z hotelu na letiště a vlastní vyhlídkový let. Platba na místě (v USD), rezervace před odletem zájezdu nutná!
Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Cena 690 Kč. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). V ceně výletu není zahrnuto vstupné do památkové rezervace Unesco v Bhaktapuru (1500 NR).

Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):
Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR
Patan - 1000 NR
Bhaktapur - 1500 NR
Pašupatinath - 1000 NR
Sarangkot / Pokhara - 50 NR
Devis Fall / Pokhara - 30 NR
jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR
Program
1. den: Sraz účastníků na letišti v Praze, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem.
2. den: Přílet do Káthmándú, transfer do hotelu (v centru Káthmándú - čtvrť Thamel) a ubytování.
3. den: Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.
Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera.
Dále přejezd k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4. den: Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Dostanete se až do výše 2150 metrů. Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města.5. den: Po snídani transfer z Káthmándú do Pokhary. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.
6. den: Ráno vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Odpoledne doporučujeme zamířit k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře.
7. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Po cestě zastávku v Bandipuru - malém tradičním horské městečku, které nabízí jak unikátní dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Za jasného počasí je možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu. Cesta trvá cca 7-8 hodin. Odpoledne ubytování v hotelu v Káthmándú.

8. den: Dopoledne návštěva Patanu. Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. V podvečer transfer na letiště a odlet z Káthmándú zpět do ČR.
9. den: Přílet do Prahy.

Ubytování
Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Grand Thamel.
Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Bougienvilla.
Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.
Stravování
Snídaně v ceně pobytu.
Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů. Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.
Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...).
Cena zahrnuje
letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně letištních tax
1x tranzitní nocleh v Dubaji (pouze pokud je čekání na letišti delší než 12 hodin)
4x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú
2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře
6x snídaně
transfery z letiště do hotelu a zpět v Dubaji a v Káthmándú
transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět
transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje
vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 25 USD
místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)
Slevy
sleva pro klienty z let 2014 - 2018 (poznávací zájezdy), rezervace min. 90 dní před odjezdem - Sleva pro stále klienty (účast na zájezdech SLAN tour) v letech 2014-2018, rezervace min. 90 dní před odjezdem - 2 %
22.03. (Pá) - 30.03. (So) 2019 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-42 990 Kč
Vybrat termín
22.10. (Út) - 30.10. (St) 2019 - 9 dní, 8 nocí
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-42 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNepál
MístoNepál
HotelNepál a štíty Himalájí
cena za osobu
Termín22.10.2018 - 30.10.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Vytvářím objednávku...