Zabloudil

ID: 729929

Po stopách Vikingů - norské fjordy ***

Termín: 20.07. (Pá) - 26.07. (Čt) 2018

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 13 417 Kč

Popis hotelu

Hotely *** (dohromady 4 noci v hotelu); Hotely ve velkých městech nejčastěji ze sítě Quality nebo Rica; na severu Skandinávie (mimo velká města), případné ubytování v malých rodinných hotelích.
Pokoje: komfortní dvoupokojové (možnost přistýlky) s koupelnou a WC, často s TV.
K dispozici: v hotelu je většinou k dispozici restaurace, bar a recepce.
Stravování: snídaně (obvykle formou bufetu).
Místní kategorie: ***

Trajekty:
Na trase Swinoujscie - Ystad: kabiny: pro 4 osoby, vnitřní s koupelnou.
Stravování: Snídaně.
Na trase Trelleborg - Sassnitz bez kabin, většinou místa k sezení. Bez stravy.
Lokální trajekty: bez kabiny, většinou místa k sezení.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Oslo - Amundsen a Vikingové • impozantní Trolí stěna a Cesta orlů • fjordy - nezapomenutelné výhledy • malebné město Bergen - čili staré Norsko • náhorní plošina Hardangervidda 

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Během cesty krátké zastávky. Příjezd do Svinoústí, nalodění na trajekt plující do Švédska. Začátek plavby kolem 23:00 hodiny (plavba trvá cca 8 hod.). Přenocování na trajektu - doporučujeme malé příruční zavazadlo s věcmi potřebnými na přenocování v kajutě; pro pohodlí účastníků zůstává hlavní zavazadlo v nákladovém prostoru. (Trasa Poznaň - Svinoústí cca 350 km)

Den 2
Připlutí do města Ystad, brzká snídaně na trajektu. Po vylodění přejezd nábřežní dálnicí podél švédského pobřeží směrem k mostu ve Svinesundu. Přejezd mostem, který tvoří hraniční přechod mezi Švédskem a Norskem a pokračování v cestě do Osla. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Prohlídka Osla s místním průvodcem. Navštívíme jednu z největších památek Osla - unikátní skanzen s budovami z různých regionů Norska a kostelem z Golu a také skokanským můstkem v Holmenkollen, ze kterého se rozprostírá nádherné panorama na fjord a město. Následně přejezd do hotelu v okolí Osla na přenocování. (Trasa cca 680 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd trasou vedoucí malebnou divokou krajinou náhorní plošiny Hardangervidda (největší náhorní plošinou v Evropě). Během cesty uvidíme mimo jiné slavný vodopád Vøringsfossen. Přejedeme impozantním mostem přes fjord Hardanger a dále budeme pokračovat podél pobřeží fjordu - ve směru města Bergen. Ubytování v hotelu v okolí Bergenu. Pro zájemce večerní výlet do centra Bergenu spojený s výjezdem lanovkou na kopec Fløyen (odjezd závisí na poloze hotelu a počtu zájemců, za poplatek). (Trasa cca 450 km)

Den 4
Po časné snídani vystěhování a prohlídka Bergenu s místním průvodcem. V programu mimo jiné: návštěva Torgetu - různorodého rybího trhu, starého přístavu Bryggen se středověkou tvrzí Bergenhus tyčící se nad městem, procházka Tyskebryggenem s charakteristickými dřevěnými budovami. Následně přejezd malebnou trasou do Hopperstadu - návštěva dřevěného kostela Stavkirke z 12. století. Přejezd trajektem přes Sognefjord (nejdelší fjord v Norsku) do města Hell. Přejezd ve směru největšího ledovce kontinentální části Evropy - Jostedalsbreen, kde budeme obdivovat jeden z ledovcových jazyků - Boyabreen. Dojezd do hotelu v okolí města Stryn na přenocování  - tento den večeře v hotelové restauraci. (Trasa cca 350 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd do městečka Geiranger (za hezkého počasí možnost výjezdu na horu Dalsnibba - neobvyklé vyhlídkové místo, které se nachází ve výšce 1500 m n. m., závisí na počtu zájemců) a plavba po fjordu Geiranger, který byl v roce 2005 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO - trasa vede uprostřed svislých skal, které spadají do moře a vodopády dosahujícími až 250 metrů. Následně přejezd nádhernou Cestou orlů směrem k vesnici Eidsdalu. Další přejezd trajektem Eidsdal - Linge. Přejezd slavnou Cestou trollů s výhledem na vodopád Stigfossen a Trollí stěnu. Dojezd do hotelu v okolí Vinstra na přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 6
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd vyhlídkovou trasou podél největšího norského jezera Mjøsa do Osla. Návštěva hlavního města Norska s místním průvodcem. Uvidíme Frogner Park, který je také muzeem soch Gustava Vigelanda zobrazujícího všechna stádia lidského života. Následuje prohlídka centra města: hlavní ulice města - Karl Johans Gate, královský palác, katedrála a Storting, čili Budovy parlamentu. Přejezd do Bygdøy - „poloostrova muzeí“, kde uvidíme Muzeum lodi Fram. Po prohlídce přejezd ve směru švédského Helsingborgu - přejezd trajektem na dánského Helsingøru. Dojezd do města Gedser a nalodění na trajekt plující do Rostocku. Začátek plavby kolem 2:30. (Trasa cca 800 km)

Den 7
Kolem 4:15 loď dopluje do přístavu v Rostocku. Přejezd Německem do Polska. Příjezd do Polska v ranních hodinách (během cesty zastávky). (Trasa Rostock - Poznaň cca 500 km)

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Vzhledem k vysokým pokutám, které jsou ukládány přetíženým autobusům ve Skandinávii, prosíme o nepřekročení váhového limitu zavazadla na tomto zájezdu (max. 20 kg + 5 kg příruční zavazadlo/1 os.). Další zavazadlo nebude přijato.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (klimatizace, WC, video, mini bar), přejezd trajektem na trase Svinoústí - Ystad (4místné kajuty) a Gedser - Rostock (bez kajut), všechny přejezdy trajekty v Norsku (bez kajut - většinou sedadla jak v letadle), ubytování v hotelech viz níže (4 noci), snídaně (5), 1 večeře (4. den zájezdu), turistický program (viz níže), služby průvodce a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky pro místní průvodce, rezervační poplatky, spropitné a systém Tour Guide. Orientační náklady na účast v programu prohlídek cca 850 NOK a 20 EUR (platí se povinně průvodci na místě). Fakultativní výlety: Večerní Bergen a výjezd lanovkou na kopec Fløyen (cca 190 NOK). Cena nezahrnuje další jídla a jiné osobní výdaje.

Možnost dokoupení 3 večeří v hotelech (dle cen v ceníku).

20.07. (Pá) - 26.07. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Standard
Snídaně
Autobus
-23%Last minute13 417 Kč
Vybrat termín
27.07. (Pá) - 02.08. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocí
2 lůžkový pokoj
Snídaně
Letecky/
-Last minute17 077 Kč
Vybrat termín
Standard
Snídaně
Autobus
-Last minute17 077 Kč
Vybrat termín
03.08. (Pá) - 09.08. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocí
Standard
Snídaně
Autobus
-4%Last minute14 942 Kč
Vybrat termín
2 lůžkový pokoj
Snídaně
Letecky/
-3%Last minute14 942 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNorsko
MístoHordaland
HotelPo stopách Vikingů - norské fjordy
Standard
Termín20.07.2018 - 26.07.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...