Zabloudil

ID: 723883

Od úplného začátku - Peloponés ***

Termín: 07.07. (So) - 15.07. (Ne) 2018

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Katowice

Strava: Dle programu

Cena: 16 019 Kč

Popis hotelu

Poloha
Hotel Bakos se nachází v blízkosti promenády táhnoucí se podél zálivu, kolem které se koncentruje veškerý život letoviska Loutraki. Ve městě jsou četné obchody, bary, restaurace, diskotéky atd. Kromě toho zde najdete řadu wellness center, lázeňské parky, prameny s pitnou vodou. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3 hodiny.

Pláž
Hotel Bakos se nachází ve vzdálenosti cca 100 m od hezké, oblázkové pláže.

Vybavení
Recepce, TV místnost, výtah, snack bar, venkovní bazén situovaný v malé zahradě, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. Bez plážových osušek. Trezor na recepci - zdarma.

Pokoje
Hotel Bakos nabízí cca 30 funkčně zařízených dvoulůžkových pokojů (s možností 1 nebo 2 přistýlek), s koupelnou a balkonem. Pokoje jsou vybaveny satelitním TV, telefonem, ledničkou a klimatizací.
Postýlka pro děti do 2 let - zdarma.
Pokoje typu standard mají možnost umístění 1 přistýlky a pokoje typu standard 2+2 až 2 přistýlky. Pokoje typu 2+2 jsou větší než obvyklé standardy.

Strava
Snídaně formou bufetu. Podávané večeře v taverně vedle hotelu (předkrm, hlavní chod, salát, dezert nebo ovoce). K večeři je také láhev minerální vody a sklenka stolního vína.

Sport a zábava
Loutraki je rozsáhlé prázdninové letovisko nabízející celou řadu zábavy. Každý zde najde něco pro sebe! Na pláži v Loutraki jsou k dispozici vodní sporty (za poplatek).

Internet
V celém hotelu dostupný internet Wi-Fi - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.hotelbakos.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,5-4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde:  https://r.pl/od-nowa-peloponez/bakos

Náš názor
Skvělá lokalita hotelu Bakos, blízkost moře, promenády a centra známého letoviska Loutraki. Doporučujeme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Atény - Akropolis a Likavitos • Epidaurus, Mykény, Korint • Aigina - chrám bohyně Afaie a klášter sv. Egnatia • Diakopto - Kalavryta, Jeskyně jezer a Megaro Spileo • pobyt v proslulých lázních - Loutraki

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem do Patry/Araxos v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady . Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu Bakos, ve kterém budeme ubytování do konce zájezdu. Volný čas na odpočinek, opalování (v závislosti na letovém řádu). Město Loutraki je především lázněmi s nádhernými léčivými vodami, díky kterým je již od starověku známé. Je to také jedno z nejznámějších letovisek v Řecku, v současné době velmi rozsáhlé, s úplným turistickým zázemím. Pro turisty je toto místo také skvělým výchozím bodem do Atén, Korintu, Mykén a Epidaurusu.

Den 2
Po snídani přejezd ve směru Atén. V hlavním městě uvidíme všechny nejdůležitější atrakce města: kopec Akropolis s ruinou Parthenonu - Chrám Atény Parthenos, postavený slavným aténským architektem Kallikratésem. Poté uvidíme monumentální vstupní bránu zvanou Propylaje, Odeon Heroda Attika a chrám Athény Niké. Vedle ruiny Parthenonu, jednoho z archetypů evropské kultury, uvidíme Erechtheion se slavným podloubím, Římské fórum s Větrnou věží a starožitnou agoru, která byla od počátků 6. století př. n. l. centrem politického života v Aténách a po staletí uchvacuje slavným Hephaestovým chrámem. Poté procházka k parlamentu, kde uvidíme střídání stráží u hrobu neznámého vojína v režii stráží Evzones, oblečených v místních krojích. Návštěva Národního archeologického muzea, jednoho z nejdůležitějších na světě, ve kterém se nacházejí poklady kykladského, minojského, mykénského a klasického umění. Mezi nejcennější exponáty muzea patří bezesporu posmrtná maska krále Agamemnona. Výjezd železniční tratí na kopec Likavitos, který je nejvyšším vrcholem v Aténách (277 m n. m.). Na vrcholu se nachází divadlo, ve kterém se konají různé akce a koncerty, stejně jako kavárna, restaurace a kostel Agios Georgios. Z hory se rozprostírá nádherný výhled na město a okolí. Návrat do hotelu, večeře.

Den 3
Po snídani prohlídka Little Loop Argolikos. Zastavíme v Epidaurus, kde se nachází nejlépe dochované antické divadlo, známé po celém světě svou mimořádnou akustikou. V Epidauros také uvidíme sanktuárium boha lékařského umění Asclepia. Následně přejezd do Nafplio - prvního hlavního města osamostatněného Řecka, s krásným benátským opevněním. Procházka starým městem na náměstí Syntagma. Následně přejezd do Mykén, kde uvidíme mimo jiné: proslulou Lví bránu, citadelu, Atreovu pokladnici, která je zvána také Agamemnonovým hrobem. Poté prohlídka starověkého Korintu, kde navštívíme mimo jiné: římskou agoru, Apollónův chrám, kazatelnu, ze které kázal svá kázání sv. Pavel. Pro zájemce návštěva místního vinného sklípku spojená s ochutnávkou vín (za poplatek). Návrat do hotelu, večeře.

Den 4
Po snídani plavba lodí na Aiginu. Aigina - malebný ostrov proslulý pistáciovými ořechy, jehož název podle řecké mytologie pochází od jména nymfy Aiginy, kterou svedl Zeus. Nymfa mu porodila syna Aiakose, prvního krále ostrova a dědečka slavného trojského hrdiny Achillea. Během prohlídky ostrova navštívíme chrám bohyně Afaie - jednu z nejlépe zachovaných starobylých svatyní v Řecku a klášter sv. Egnatia. Následně přejezd na pláž Aeginitissa, kde se budeme opalovat ve stínu eukalyptů. Prohlídku ostrova zakončíme v městečku Aigina, kde si lze dát oběd, koupit slavné pistácie a prohlédnout si zbytky Apollonova chrámu. Návrat do hotelu, večeře.

Den 5
Po snídani přejezd na poloostrov Peloponés do Diakopta - města, ve kterém se nachází spodní stanice ozubnicové dráhy, která nás vyveze do malebné horské vesnice Kalavryta. Úzkorozchodná železniční trať vybavená ozubnicí, která zabraňuje sesuvu vlakové soupravy dolů na strmých svazích, je vedena přes rokli Vouraikos, která byla vyhloubena stejnojmennou řekou. Přejedeme mosty, tunely a skalní galerií až do nadmořské výšky 700 m. Během procházky Kalavrytem se seznámíme s jeho hrdou a tragickou částí historie. Klima a architektura horského města láká k návštěvě místních kaváren a taveren. Další trasa nás povede podél horské silnice do Spilio ton Limnon - Jeskyní jezer. Během procházky uvidíme fantastické formy stalaktitů a podzemních skalních bazénů naplněných křišťálově čistou vodou. Na zpáteční cestě navštívíme malebný klášter Megalo Spileo, který zabírá skalní římsu kolem jeskyně, na svislém útesu, který je známý díky nádherné ikoně Panagia Spiliani.

Dny 6 - 7
Čas na odpočinek, koupání a opalování. Ve volném čase doporučujeme také využití místního wellness (za poplatek), které má léčivou vodu a nabízí bazény a léčebné koupele, léčebné masáže, bahenní procedury nebo saunu. Je to bezpochyby atrakce regionu. Pro zájemce doporučujeme možnost účasti na fakultativních výletech, např. plavbu Korintským kanálem, během níž poplujeme lodí od Saronského zálivu v Egejském moři přes kanál do Korintského zálivu v Jónském moři a zpět, nebo výlet do Delf, které jsou poutním místem starověkých Řeků. Navštívíme tři nejdůležitější části komplexu - starověkou věštírnu: Svatý okruh (centrem byl Apollonův chrám, kde úřadovaly Pythie, neboli antické věštkyně, Pokladnici Atéňanů, ve které byly uloženy trofeje získané během bitvy u Marathónu a římské divadlo), stadion, kde probíhaly Pýthijské hry a čakram - známý jako jeden ze sedmi divů světa, předmět nezmapované energie. Výlety jsou za poplatek.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu. Následně transfer:
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem do Polska,
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - transfer do vybraného hotelu.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Patry, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně (7) a večeře (7), služby průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců. Orientační cena účasti v celém programu (včetně systému Tour Guide) - cca 140 EUR/os. Cena nezahrnuje další jídla a nápoje k večeřím, pobytovou taxu (cca 1,5 EUR/den/os.) a jiné osobní výdaje.

Cena nezahrnuje řeckou pobytovou taxu, jejíž zavedení bylo stanoveno na první čtvrtletí roku 2018 a její výše se odhaduje na 4-5 EUR na osobu za týden pobytu. Poplatek bude nutno povinně zaplatit na recepci před ubytováním.

23.06. (So) - 01.07. (Ne) 2018 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-3%Last minute13 124 Kč
Vybrat termín
30.06. (So) - 08.07. (Ne) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-Last minute13 902 Kč
Vybrat termín
07.07. (So) - 15.07. (Ne) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-16%Last minute16 019 Kč
Vybrat termín
14.07. (So) - 22.07. (Ne) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-Last minute15 301 Kč
Vybrat termín
21.07. (So) - 29.07. (Ne) 2018 - 9 dní, 8 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Katowice
-Last minute16 626 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŘecko
MístoPelopones
HotelOd úplného začátku - Peloponés
Standard
Termín07.07.2018 - 15.07.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...