Zabloudil

ID: 730052

Blíže k bohům **

Termín: 20.07. (Pá) - 27.07. (Pá) 2018

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Varšava

Strava: Snídaně

Cena: 16 224 Kč

Popis hotelu

Ubytování
Hotely *** a ** (7 nocí) - umístěné obvykle mimo centra měst, některé u moře a některé mají bazén.
Pokoje - dvoulůžkové (s možností přistýlky), s vlastním sociálním zařízením a klimatizací.
Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týden pobytu na ostrově Zakynthos ve Vámi vybraném hotelu.
Vybavení - recepce, restaurace, bar.
Strava - kontinentální snídaně, za příplatek večeře 
Místní kategorie - B, C

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o .

 

Program

Zakynthos - „Květina východu“ • malebná zátoka Vraku lodi • Mykény a Agamemnónův palác • válečná Sparta • Elafonisos - „řecké Seychely• víno králů v Monemvassia • Atény a nádherná Akropolis • pro zájemce možnost prodloužení pobytu na ostrově Zakynthos

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem na Zakynthos v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady . Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani se vydáme na prohlídku ostrova Zakynthos, zvaného jako „Květina východu“. Ostrov je známý svými písečnými plážemi, vysokými útesy, blankytnými jeskyněmi a želvami Caretta caretta. Tento ohrožený druh léta klade vajíčka na jižních plážích ostrova, tato místa jsou speciálně chráněna. Během výletu půjdeme na vyhlídkovou plošinu Katastari s nádherným výhledem na záliv Alykanas a ostrov Kefalonia. Následně doplujeme lodí k pláži v zátoce Vraku lodi, který se stal fotografickou vizitkou ostrova. Čas na krátký odpočinek na pláži, poté návrat lodí se zastávkou na poloostrově Skinari - s jeho slavnými Modrými jeskyněmi (plavba bude probíhat za příznivých povětrnostních podmínek). Prohlídku ostrova zakončíme návštěvou vyhlídkové terasy, ze které se rozprostírá panoramatický výhled na zátoku Vraku lodi. Poté nás čeká plavba trajektem a přejezd do Olympie. Návštěva města, kde se před více než 1000 lety odehrávaly nejdůležitější Panhelénské hry (do dnešní doby se zde před každou olympiádou zapaluje olympijská pochodeň). Navštívíme gymnasion, kde se sportovci připravovali na závody. Uvidíme chrám bohyně Héry, chrám boha Dia, Féidovu pracovnu a stadion. Následně navštívíme Archeologické muzeum, ve kterém jsou shromážděny sochy z dob řecké a římské antiky, jeho sbírky patří mezi nejlepší v Řecku.

Den 3
Po snídani pojedeme do Mistry, města zapsaného na seznamu UNESCO. Mistra je dokonale zachovalé byzantské město, založené Franky ve 13. století, ve kterém žilo více než 20 tisíc obyvatel. Právě zde se přes dvě století obrozovala síla Byzantské říše, a když Konstantinopol prožíval krizi, plnila Mistra funkci hlavního města. Dlážděné uličky nás zavedou ke středověkým domům a kostelům s dochovanými freskami, pohled z kopce je úchvatný a sahá až do Sparty. Následně přejedeme do města Monemvasia. Je to staré město ukryté v podivné skalní formaci, která vyrůstá přímo z moře. Zavede nás do jiné dimenze o to více, že žije, místní obchody fungují, staré kostely jsou otevřené a vyhlídková místa jsou úchvatná. První stavby se zde objevují v 6. století, následně se v Byzantské říši toto místo začalo rychle rozvíjet. Právě zde vzniklo jedno z nejdražších vín, které si mohli dovolit pouze panovníci - MALVASIA (šampaňské Monemvasia). V Monemvasii budeme mít příležitost projít se starými ulicemi, podívat se do středověkých zrestaurovaných budov, vylézt k zámku a prožít nezapomenutelné okamžiky. Na přenocování zastavíme v malé, půvabné rybářské vesnici Gythion.

Den 4
Snídaně. Odjezd na jeden z nejkrásnějších a nejmalebnějších ostrovů v Jónském moři - Elafonisos. Ostrov je nazýván řeckými Seychely. Nabízí dlouhé široké pláže s jemným bílým pískem a nádhernou tyrkysovou vodu Jónského moře. Odpoledne návrat trajektem a přenocování v Gythionu.

Den 5
Po snídani navštívíme jeskyně Diros, jedny z nejkrásnějších jeskyní na světě. Chodby dlouhé 14 km vedou k nejpodivnějším a nejzajímavějším zákoutím. Gigantické stalagmity a stalaktity různých barev uchvátí svými tvary. Právě po nich byly jednotlivé jeskyně příznačně pojmenovány: jeskyně deště, hrocha, levharta nebo lva. Trasa prohlídky je dlouhá 1500 m, přičemž se budeme pohybovat pěšky a lodí. Plavba lodí trvá cca 30 minut. Následně přejezd do města Nafplio, prvního hlavního města nového Řecka s nádhernými benátskými hradbami. Procházka malým starým městem mezi květinami a stylovými domy na náměstí Syntagma patří k výjimečným potěšením. Přenocování u moře v Tolo nebo Loutraki.

Den 6
Po snídani prohlídka Little Loop Argolikos. Zastavíme v Epidaurus, kde se nachází nejlépe dochované antické divadlo, známé po celém světě svou mimořádnou akustikou. V Epidauros také uvidíme sanktuárium boha lékařského umění Asclepiona. Následně přejezd do Mykén: navštívíme muzeum, projdeme se proslulou Lví bránou, citadelou, zastavíme se u Atreovy pokladnice, která je zvána také Agamemnonův hrob. Prohlídku Argolidy zakončíme ve starověkém Korintu, kde navštívíme mimo jiné: Apollónův chrám, kazatelnu, ze které kázal svá kázání sv. Pavel. Přejezd do hotelu v okolí Atén. Tento den pro zájemce možnost plavby po Korintském kanálu (fakultativně, za poplatek cca 27 EUR) a/nebo řecký večer (fakultativně, cca 35 EUR).

Den 7
Po snídani návštěva Atén. Prohlídku začneme u kopce Akropolis s ruinou Parthenonu, Erechtheionem, monumentální vstupní bránou zvanou Propylaje a navštívíme Národní archeologické muzeum. Následně projdeme starověkou řeckou agorou, která byla od 6. století př. n. l. centrem politického života v Aténách. Uvidíme slavný Hephaestův chrám a Attalovo sloupořadí. Během prohlídky města uvidíme střídání stráží u parlamentu, Panathénajský stadion, Chrám Dia Olympského. Následuje procházka po Place - kdysi nejstarší řemeslnické čtvrti a dnes nejromantičtější části hlavního města Řecka. Po prohlídce Atén přejezd do Kilini a přejezd trajektem na Zakynthos. Pro zájemce návštěva nejstaršího řeckého vinného sklípku Achaja Clauss spojená s ochutnávkou vína Mavro Dafne, kterým se mohou pochlubit místní vinné sklepy (za poplatek).

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer:
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště.
- Klienti pokračující v pobytu - transfer do vybraného hotelu na Zakynthosu.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na/ze Zakynthosu, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně a za příplatek večeře (6, večeře není v den řeckého večera), služby průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla a jiné osobní výdaje. Fakultativní výlety (pro zájemce): řecký večer - cca 35 EUR, plavbu po Korintském kanálu - cca 27 EUR. Orientační cena vstupného, služeb místních průvodců a systému Tour Guide - cca 183 EUR. Cena nezahrnuje řeckou pobytovou taxu, jejíž zavedení bylo stanoveno na první čtvrtletí roku 2018 a její výše se odhaduje na 4-5 EUR na osobu za týden pobytu. Poplatek bude nutno povinně zaplatit na recepci před ubytováním.

20.07. (Pá) - 27.07. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
pokoj standardní
Snídaně
Letecky/Varšava
-3%Last minute16 224 Kč
Vybrat termín
03.08. (Pá) - 10.08. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute18 049 Kč
Vybrat termín
17.08. (Pá) - 24.08. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute17 921 Kč
Vybrat termín
21.08. (Út) - 28.08. (Út) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute17 611 Kč
Vybrat termín
24.08. (Pá) - 31.08. (Pá) 2018 - 8 dní, 7 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute17 691 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŘecko
MístoZakynthos
HotelBlíže k bohům
pokoj standardní
Termín20.07.2018 - 27.07.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVaršava
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...