Zabloudil

ID: 575369

Transsibiřskou magistrálou do Mongolska a Pekingu

Termín: 07.09. (Pá) - 24.09. (Po) 2018

Délka pobytu: 18 dní, 17 nocí

Doprava: Letecky / Dle programu

Strava: Snídaně

Cena: 68 700 Kč

Program

1. - 2. den


Letecky Praha – Moskva, prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, park Gorkého, ulice Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.
3. den


Kazaň – prohlídka starobylého centra na řece Volze – kazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství. Večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.
4. - 5. den


Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města. Nocleh v hotelu, druhý den v poledne odjezd na nejdelší úsek naší cesty po magistrále (2 dny a noc).
6. den


Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob. Pozdě večer příjezd do Krasnojarsku a nocleh v hotelu.
7. den


Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu; výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary a s výhledy na Jenisej (relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky). Odpoledne krátká prohlídka města a poté odjezd a noc ve vlaku.
8. den


Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara přezdívaná „Paříž Sibiře“ – centrum, nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr, nocleh v hotelu.
9. den


Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň). Nocleh v penzionu.
10. den


Ráno návrat do Irkutsku a denní přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí, nocleh v hotelu.
11. den


Výlet minibusem do buddhistického Ivolginského kláštera a do dacanu Rinpoče. Odpoledne odjezd vlaku do Mongolska.
12. den


Ráno příjezd do Ulánbátaru, návštěva největší jezdecké sochy světa znázorňující Čingischána a přejezd do NP Tereldž – malebné zalesněné hory s vyhlídkami a jedinečnými skalními útvary (Želví skála aj.), nocleh v tradičním jurtovém kempu.
13. - 14. den


Ulánbátar – prohlídka centra, buddhistické kláštery Gandan a Čojdžinlamy, Muzeum dějin přírody, večerní představení mongolského folkloru. Nocleh v hotelu; druhý den přejezd do Číny.
15. den


Peking – prohlídka areálu Letního paláce – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor; procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita – pekingská kachna. Nocleh v hotelu.
16. den


Peking – procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; návštěva chrámu Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; nocleh v hotelu.
17. den


Celodenní výlet na Dlouhou zeď, nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť v Pekingu – Ptačí hnízdo, Vodní kostka; nocleh v hotelu.
18. den


Ráno transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.Stravování - snídaně
Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.
Popis
Ubytování v hotelech*** s WC a teplou srchou na pokoji, jednu noc v „turbáze“ ve dvoulůžkových pokojích a jednu noc v jurtě pro čtyři osoby. Jednolůžkový pokoj je v hotelech na vyžádání za příplatek. Ruské vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnym vagonu.
Cena zahrnuje
Český průvodce a v Číně místní průvodce
letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva
Peking–Praha
9x hotel***
 1x turistická ubytovna a 1x jurtový kemp s polopenzí
11x snídaně
6x lehátkový vlak (6 nocí
podrobněji viz Ubytování)
místní transfery minibusy aj
1x loď (okružní plavba po Bajkalu)
exkurze do NP Stolby
informační materiály
Cena nezahrnuje
vstupné do památek
čínské vízum – 2200 Kč
Ruské vízum – 2700 Kč
čínské vízum – 2200Kč
mongolské vízum – 2500Kč
9x jednolůžkový pokoj v hotelech - nepovinný – 7700 Kč
případná individuální doprava ve městech
ruské vízum – 2700 Kč
mongolské vízum – 2500 Kč
07.09. (Pá) - 24.09. (Po) 2018 - 18 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Snídaně
Letecky/Dle programu
-68 700 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoRusko
HotelTranssibiřskou magistrálou do Mongolska a Pekingu
Základní cena
Termín07.09.2018 - 24.09.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoDle programu
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...