Zabloudil

Ubytování

Ubytování

Naše nabídka od cca 250 CK zahrnuje hotely, apartmá, bungalovy, turistické kóje a privátní ubytování všech kategorií.


Typy ubytování:
Hotel - pokoje bez možnosti vaření
Hotelové apartmá - pokoj tvořený nejméně dvěma místnostmi, oddělenými i přepážkou bez dveří
Pavilony, depandance a penziony - hotelová úroveň
Studio - ubytovací jednotka s možností vaření v jedné místnosti
Apartmán - ubytovací jednotka s možností vaření tvořená nejméně dvěma místnostmi
Bungalovy a chaty - méně podlažní ubytovací jednotky, s i bez možnosti vaření
Karavan - mobilní ubytovací jednotka s možností vaření zaparkovaná v kempu
Turistická kóje – oddělené ubytovací kouty se závěsem
Stan – ubytování v kempu ve stanu
Ubytování v soukromí - jednotlivé hostinské pokoje bez možnosti vaření v domech (bytech) fyzických osob.
 
 

Kategorizace hotelu

Hotelová kategorizace nemusí být totožná s kategorizací hotelu na místě a v některých destinacích (Egypt, Tunisko...) se může lišit od evropského standartu. I v komfortních hotelech mohou být některé pokoje jednodušeji zařízeny - vybavení vždy odpovídá popisu v katalogu. Velikost a poloha pokojů (i stejné kategorie) nejsou vždy stejné. Při ubytování ve studiích nebo apartmá není během pobytu většinou zajišťován úklid. Vyberte si z naší nabídky takovou ubytovací kapacitu, která vyhovuje Vašim představám a finančním možnostem. Hvězdičkové označení uvedené u hotelů může být jen orientační a nemusí vždy odpovídat oficiální kategorii hotelu.
 

Hotelová kategorizace Vám pomůže při Vašem výběru:
* velmi jednoduché objekty vhodné pro nenáročné hosty s minimálním komfortem
** objekty turistické třídy s účelným vybavením a jednoduchým rozsahem stravování
*** běžný turistický standart ubytovacích a stravovacích služeb
**** velmi kvalitní ubytování s nadprůměrným vybavením a službami
***** luxusní hotely pro náročné hosty s nadstandardním vybavením a službami
vyšší kvalita základního stupně (např. hotel *** )

V případech změny Vámi objednaného ubytovacího zařízení touroperátorem, ke kterému ve všech turistických oblastech může ve výjimečných případech dojít, budete ubytováni v ubytovacím zařízení stejné kategorie. Služby náhradního hotelu nemusí být vždy stejné, mělo by však dojít k zachování rozsahu zaplacené stravovací služby, tj. plné penze či polopenze.
 

Pokoje

Rozdělování pokojů je plně v kompetenci recepce hotelu a touroperátor na toto nemá žádný vliv. Jednolůžkové pokoje jsou zpravidla s příplatkem a nemusí být zcela identické s dvoulůžkovými pokoji. V některých hotelech je za třílůžkový pokoj považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou.
Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda nebo lehátko a není vždy pevnou součástí vybavení pokoje. Přidáním přistýlky do pokoje je nutné počítat s určitým prostorovým omezením.
 

Check-in, check-out

Podle mezinárodních zvyklostí musí hosté opustit pokoje v den odjezdu do 12:00 hodin, možnost nastěhování v den příjezdu je dle možností hotelu většinou nejdříve po 14. hodině. Časný příjezd či pozdní odjezd neopravňují k delšímu používání pokoje.
 

Stravování a nápoje

Pro klienty ubytované v jedné ubytovací jednotce (pokoj, apartmán, apod.) platí stejný typ stravovacích služeb.

(kontinentální) snídaně - většinou opakující se nabídka - káva nebo čaj, chléb nebo pečivo, máslo, džem
kontinentální snídaně zesílená (rozšířená) - má rozsah kontinentální snídaně rozšířený o plátek sýra nebo salámu, popř.vejce
bufetový způsob stravování - samoobslužný systém stravování s nabídkou studené a teplé kuchyně
švédské stoly - samoobslužný systém stravování s nabídkou pouze studené kuchyně; někdy je CK chybně bufetem (= teplé občerstvení) označováno též stravování typu "švédské stoly".
all inclusive - celodenní stravování (tj. plná penze, někdy i další občerstvení) včetně nápojů je zahrnuto v ceně. Konkrétní rozsah stravování se řídí pravidly, která stanoví hotel a jsou mimo vliv touroperátora.
Je třeba počítat s tím, že čerpání stravovacích služeb probíhá ve stravovacích časech stanovených hotelem, nikoliv nepřetržitě. Začátek a konec čerpání služeb All inclusive se řídí časem nastěhování do pokojů a jejich uvolnění. Rozsah čerpání služeb v příletový a odletový den může být částečně omezen. Pokud je stravování formou ALL INCLUSIVE, je z organizačních důvodů ve většině hotelů nutné nosit plastikový náramek.
ultra all inclusive - zpravidla zahrnuje využití sportovních aktivit, či jiných služeb v rámci hotelu zdarma (např. 1 hod tenisu, masáž, návštěva kadeřníka, apod.)
 
 

Touroperátor nemůže ovlivnit případné opakování nabídky jídel (menu). Není-li uvedeno jinak, nápoje nejsou zpravidla zahrnuty v ceně stravování. Zaplacený rozsah stravování zahrnuje počet penzí, který odpovídá počtu noclehů. Při nástupu do hotelu a odjezdu z něj v atypických časech může být nahrazeno balíčkem na cestu nebo jiným typem jídla (občerstvení).
V zařízení typu all inclusive může v některých případech čerpání služeb začínat až večer po příjezdu a končit již ráno odjezdového dne. Bufetový způsob a stravování s obsluhou jsou cenově rovnocenné.
 

Při ubytování v apartmánech se nepředpokládá příprava složitých jídel (většinou jedna větší a jedna menší plotýnka). Omezena je rovněž možnost pečení v pečící troubě. Doporučejem vzít si s sebou ostrý nůž, otvírák na konzervy, utěrku, mycí prostředky, ...
 

Servis a služby hotelu

Pokud jde o služby místních zaměstnanců, odpovídá úroveň poskytovaných služeb mentalitě obyvatelstva (menší zkušenosti a určitou ležérností při plnění povinností).
Kulturní a hygienické zvyklosti jsou v jižních zemích odlišné od našich, tamní hygienické předpisy jsou mnohem tolerantnější. Totéž se týká i předpisů a vztahu k životnímu prostředí.
Období před a po hlavní sezoně přináší vedle výhodných cen na druhé straně i skutečnost, že některá zařízení (bary, diskotéky apod.) nemusí být v provozu.
Rychle se rozvíjející cestovní ruch s sebou přináší stavební činnost, na kterou nemá žádný touroperátor vliv. Stavební činnost se neomezuje pouze na mimosezónní měsíce! Takové případy můžeme jen těžko ovlivnit a nelze mít vždy při rezervování ty nejaktuálnější zprávy.
K dovolené patří i večerní zábava a bary, restaurace, diskotéky a noční kluby, které mohou působit hluk. Také zvuková prostupnost mezi jednotlivými místnostmi může být různá (dle stavebního stylu objektu).
 

Plážové služby

Pláže mohou být veřejné, přístupné i místnímu obyvatelstvu. Nelze vyloučit sezónní výskyt mořských trav (chaluh). Použití lehátek a slunečníků může být u vybraných kapacit za poplatek, stejně jako využití sportovních programů apod.., pokud není uvedeno jinak. Možnost vodních sportů a zahájení provozu vodních sportů je v kompetenci střediska. Údaje o vzdálenosti pláží od ubytovacího objektu, uváděné v popisech, jsou vždy pouze orientační.
 

Bazény

Pokud je součástí hotelového zařízení i vyhřívaný bazén, je třeba vzít v úvahu, že ne vždy musí být bazén vyhříván nepřetržitě. Tato skutečnost závisí především na rozhodnutí vedení hotelu.
Ne všechny hotely mají bazén s čisticím/filtračním zařízením, a proto může dojít v období vyšších teplot bazén vyprázdněn a vyčištěn. Je tedy nutné počítat s tím, že může být bazén po určitou dobu mimo provoz. Počet lehátek a slunečníků u bazénu nemusí vždy přesně odpovídat kapacitě hotelu.
 

Klimatizace/topení

Tato zařízení najdete pouze v těch hotelech, kde je to přímo uvedeno v popisu. Může se jednat o klimatizaci ovládanou centrálně, tak její zapínání/vypínání z hlediska doby a délky nemusí může záviset pouze na rozhodnutí hotelu. Klimatizace může být v některých případech v provozu pouze několik hodin denně.
 

Hmyz

Přes intenzivní snahy hoteliérů a místních úřadů se může v určitých obdobích hmyz vyskytovat, a to především při ubytování v bungalovech. Nedoporučuje se ponechávat v pokoji volně ležet potraviny.
 

Cennosti a trezory

Cestovní doklady, peníze, šeky, platební karty a veškeré cenné předměty si uložte do hotelového trezoru, který je většinou součástí vybavení Vašeho pokoje nebo k pronajmutí na recepci.
 

Oblečení

Ve některých hotelech (především vyšší kategorie 4* - 5*) může být vyžadováno společenské oblečení během večeře. U mužů to většinou znamená nosit dlouhé kalhoty.

Vytvářím objednávku...