Zabloudil

ID: 662038

To nejlepší z Ugandy, Keni a Tanzanie

Termín: 21.09. (Pá) - 04.10. (Čt) 2018

Délka pobytu: 14 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Dle programu

Strava: Snídaně

Cena: 134 800 Kč

Program

1. – 2. den


Letecky Praha – Entebbe(UGANDA), přejezd do NP Queen Elizabeth s okolním masivem pohoří Ruwenzori
3. den


NP Queen Elizabeth – ranní a odpolední safari po jeho planinách, kde žijí tisícihlavá stáda vodušek kob, lvů, stáda slonů atd; oběd formou „dvouhodinového výletu“ po tzv.Kazinga kanálu mezi Edwardovým jezerem a Lake George, pozorování zvířat.
4. den


Tzv. „Gorila trek“ v NP Bwindi  – s rozbřeskem se vydáme do Bwindi Impenetrable Forest (doslova „neproniknutelný les“), kde nás čeká mimořádný zážitek v blízkosti goril horských, jedinečných tvorů v nitru horského deštného pralesa. Tento „trek“ trvá 3 – 9 hodin, v závislosti na aktuální lokaci tlup goril a je fyzicky náročný. Odpolední procházka domorodou vesnicí.
5. – 6. den


Návrat do Entebbe, cestou zastávka na rovníku; fakultativně návštěva krokodýlí farmy; přelet Entebbe – Nairobi (KEŇA); odjezd z Nairobi a opětovné překročení magické hranice rovníku; návštěva rezervace Ol Pejeta – jedná se o otevřenou buš, jež je ideálním biotopem pro nosorožce dvourohé (neboli černé), kterých zde žije největší populace v Keni (cca 100 kusů); exkurze k nejvzácnějším zvířatům planety, posledním severním bílým nosorožcům, které sem jako součást programu na jejich záchranu zapůjčila ZOO Dvůr Králové nad Labem; podvečerní safari a dle času návštěva záchranné stanice pro šimpanze.
7. den


Ranní safari v parku; přejezd kolem velkých příkopových jezerNakuru  Elementaita   a Naivasha – dle aktuálního stavu zvěře a ptactva buď safari v NP Lake Nakuru (více než 400 druhů ptáků a šance pozorovat nosorožce zblízka, žirafa Rothschildova, voduška velká, bahnivec, buvol, ale i lev, leopard nebo pavián) nebo projížďka lodí a pěší safari na ostrově Crescent Island na jezeře Naivasha (žirafy, antilopy, hroši).
8. den


NP Amboseli – stejnojmenné jezero obklopené travnatými pláněmi a fantastické panorama Kilimandžára ; odpolední safari: stáda kopytníků, lvi, gepardi, hyeny, šakali, paviáni; nejvýznamnější NP východní Afriky s programem na záchranu slonů, jichž se tady toulají stovky doslova na dosah ruky.
9. – 10. den


Ranní safari; přejezd do TANZANIE a přes Arushu do oblasti NP Manyara; NP Lake Manyara – park rozkládající se kolem mělkého jezera ležícího v jedné z větví Velké příkopové propadliny v masajské stepi; vodní ptáci, mnoho druhů kopytníků včetně slonů, opice, pověstní stromoví lvi; podle aktuálního výskytu zvěře může být návštěva tohoto parku zaměněna za NP Tarangire, jehož savana s akáciemi a baobaby představuje vhodný biotop pro všechny větší kopytníky, ale zejména pro slony, kterým se zde mimořádně daří, což potvrzuje množství samic s mláďaty; druhové zastoupení zvěře je podobné jako v NP Lake Manyara.
11. – 12. den


NP Serengeti – lesnatá savana (900 –1800 m n. m.), velká stáda afrických zvířat (zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, sloni, buvoli), asi 200 druhů ptáků, faunou nejbohatší NP v Africe (hroši, nosorožci, opice, lvi, leopardi, hyeny a jiné psovité i kočkovité šelmy, prasata bradavičnatá, krokodýli atd.), spolu s Ngorongoro biosférická rezervace UNESCO, součást Světového přírodního dědictví; možnost fakultativní návštěvy archeologické lokality světového významu Olduvaitský kaňon, proslavené nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka.
13. den


NP Ngorongoro  – zcela unikátní rezervace rozkládající se kolem jezera na dně sopečného kráteru o průměru 20 km s výškou svahů 600 metrů; celoroční výskyt zvěře veškerého druhového zastoupení východoafrických NP; odjezd do Arushi.
14. den


Letecky zpět do Prahy
14. den


PRODLOUŽENÍ SKALNÍ MALBY V KONDOA – na východních svazích útesu Masai, který hraničí s Velkou příkopovou propadlinou, se nacházejí přírodní skalní úkryty, jejichž části byly po dvě tisíciletí pokrývány malbami. Tyto malby mají velkou výpovědní hodnotu, ukazují sociální i ekonomický vývoj tehdejší společnosti od lovců-sběračů po zemědělce-pastýře. Některá místa se používají dodnes při tradičních rituálech místního obyvatelstva.
15. den


Letecky zpět do PrahyStravování - snídaně
snídaně
Cena zahrnuje
průvodce CK a místní průvodci
letenka vč. všech poplatků Praha–Entebbe / Entebbe–Nairobi / Arusha–Praha
safari vozy s otevírací střechou
2lůžkové pokoje – typově pestré hotely a lodže
stylové chaty nebo tzv. "bandas" (trvale postavené velké a plně vybavené stany s postelemi i vlastním sociálním zařízením)
snídaně
vstupy do NP a přírodních rezervací
balená voda k dispozici v autě po celou dobu zájezdu
informační materiály
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 9000 Kč
tanzánské vízum cca 50 USD
keňské vízum cca 50 USD
ugandské vízum – 2000 Kč
keňské vízum – 2000 Kč
Permit na gorily v NP Bwindi je nutné kvůli rezervaci míst objednat ihned při přihlašování. Minimální věk na gorily je 15 let. Český průvodce se výletu za gorilami nezúčastňuje. Ugandské vízum cca ...
21.09. (Pá) - 04.10. (Čt) 2018 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Snídaně
Letecky/Dle programu
-134 800 Kč
Vybrat termín
21.09. (Pá) - 05.10. (Pá) 2018 - 15 dní, 14 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Dle programu
-138 800 Kč
Vybrat termín
20.09. (Pá) - 03.10. (Čt) 2019 - 14 dní, 13 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Dle programu
-134 800 Kč
Vybrat termín
20.09. (Pá) - 04.10. (Pá) 2019 - 15 dní, 14 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Dle programu
-138 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměTanzánie
MístoTanzánie
HotelTo nejlepší z Ugandy, Keni a Tanzanie
Základní cena
Termín21.09.2018 - 04.10.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoDle programu
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...