Zabloudil

ID: 354754
Poloha
Zveme vás do dvou úžasných buddhistických zemí, pravých klenotů jihovýchodní Asie. Pomalu se otevírající Barma si stále zachovává kouzlo turisty málo objevené destinace. Navzdory překotným změnám se tu dosud setkáme s unikátními prvky tradičního života. Navštívíme nejkrásnější pagody a chrámy, zastavíme se v královském městě Mandalaji a budeme žasnout nad dechberoucí vznešeností pugamských chrámů. Turisty prověřené a oblíbené Thajsko má také stále co nabídnout: nesmírně přátelské a usměvavé obyvatele, fantastické jídlo a samozřejmě nádherné památky i rozmanitou přírodu, a pro zájemce též prodloužení na ostrově Koh Samet. Velikost skupiny: 8–16 účastníků Záložka Něco navíc: Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.
Program

1. den
Praha –  Rangún : přílet; dle časových možností krátká procházka večerním městem.
3. den
Rangún : 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější v zemi), obrovský Buddha v Chauktatgyi; trh Bogyoke Aung San –  úžasné panoptikum barmského života .
4. den
Rangún –  Mandalaj : přelet do bývalého královského města –  chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy v Barmě,  řemeslnické dílny; západ slunce na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.
5. den
Mandalaj – Mingun : výlet s plavbou po řece Iravádí do Mingunu –  pozůstatky největší plánované pagody světa , největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .
6. den
Mandalaj –  Pugam (Pagan): lodí do starého královského města s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi  – cestou dílny lakérů nádobí; západ slunce nad Pugamem .
7. den
Pugam : půldenní výlet k hoře Popa  – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem,  svatyně předbuddhistických natů ; dokončení prohlídky Pugamu – nejkrásnější pagoda Ananda , západ slunce nad Pugamem.
8. den
Pugam –  Bangkok : přelet přes Rangún do Thajska;  Město andělů –  dle času příletu procházka rušnými uličkami.
9. den
Bangkok : překrásně zdobený areál Královského paláce , perly thajského chrámového umění –  Wat Phra Keo (smaragdový Buddha) či Wat Traimit (zlatý Buddha); živá čínská čtvrť s obchůdky a rušnou atmosférou –  projížďka po řece Chao Phraya .
10. den
Bangkok –  Khorat : přejezd na východ, Khorat a okolí –  dílny výrobců tradiční thajské keramiky a hedvábí ; podvečerní Phimai – komplex nejkrásnějších khmerských chrámů v Thajsku .
11. den
Khorat – NP Khao Yai : pět vegetačních pásem jednoho z největších zachovalých monzunových pralesů Thajska – populace slonů, tygrů, gibonů, makaků či zoborožců.
12. den
Khao Yai – Ayutthaya : historický park s mnoha buddhistickými chrámy –  pozůstatky metropole jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie .
13. den
Ayutthaya –  Kanchanaburi : přejezd do města se známým mostem přes řeku Kwai  – návštěva historických míst spojených s 2. sv. válkou v krásné scenérii hornaté tropické krajiny.
14. den
Kanchanaburi : celodenní výlet vlakem po tzv. Železnici smrti  (stavba v nelidských podmínkách si vyžádala životy až 100 000 válečných zajatců) – projížďka krásnou thajskou krajinou .
15. den
Kanchanaburi – Bangkok – Praha: ranní návštěva plovoucího trhu ; pokračování do Bangkoku a večer odlet, přílet do ČR 16. den.   PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ KOH SAMET: Bangkok – Koh Samet : odpoledne přesun přes Rayong na ostrov Koh Samet (cca 2 h cesty, poté přejezd lodí).
16. den
Koh Samet:  2denní odpočinek na krásných písčitých plážích ostrova –  poklidná atmosféra , koupání a vodní sporty.
18. den
Koh Samet – Praha: návrat na pevninu a přes Bangkok odlet domů, přílet do ČR 19. den.
Stravování
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Rangún / Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
3x přelet (Rangún–Mandalaj
Pagan–Rangún–Bangkok)
mikrobusy
projížďka lodí v Bangkoku
výlet vlakem v Kančanaburi
13x hotel *** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
vstupy do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
Jednolůžkový pokoj – 10600 Kč
Barmské vízum – 1400 Kč
Jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...