Zabloudil

ID: 618863

Tunisko - horké jak Samum ***

Popis hotelu

Hotely *** - (7 započatých nocí v hotelu). Hotely v Tunisku se mohou standardem i vybavením lišit od hotelů v evropských zemích.

Pokoje: dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou

Vybavení: v hotelech jsou zpravidla k dispozici restaurace a bar.

Strava: dle programu - snídaně a večeře

Místní kategorie: ***

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení pobytu v Tunisu o další týden. Popisy hotelu jsou k dispozici v další části katalogu. Více nabídek v katalogu "Dovolená - Tunisko".

Program

Tunis • legendární město Kartágo • Kairouan - svaté město islámu • Sbeitla - ruiny starověkého města • saharské duny • Chott El Jerid - velké slané jezero • Djerba • Sousse - medína • pro zájemce týdenní pobyt v Tunisu

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na  r.pl/rozklady . Po příletu transfer do hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd ve směru hlavního města Tunisu, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších měst severní Afriky. Návštěva centra města, kde jsou patrné vlivy francouzského protektorátu (1881-1956) a procházka rozlehlým labyrintem úzkých arabských uliček tuniské medíny, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Poté se vydáme do palácového komplexu Bardo z 19. století, který je sídlem Národního muzea. Toto nejdůležitější archeologické muzeum se může pochlubit impozantní sbírkou starověkých mozaik, sarkofágů a keramiky z římské a kartáginské doby. Přejezd do Kartága, starobylého státu - města, založeného Féničany v roce 814 př. n. l. Zpočátku bylo Kartágo centrem fénické říše, ve 2. století př. n. l. se stalo důležitou provincií římské říše v oblasti severní Afriky. Dnes se Kartágo nachází ve čtvrti obývané tuniskou elitou, zde je také Prezidentský palác. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu Therm Antoniuse pocházejících z 2. - 3. století př. n. l. Následně přejezd do romantického maurského městečka Sidi Bou Said, ve kterém dominuje kombinace bílé a modré. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 3
Po snídani přejezd do města Kairouan. Jedná se o čtvrté svaté město islámu na světě. Uvidíme mimo jiné: Velkou mešitu (zvenčí), jejíž střecha se opírá o 414 pilířů, mauzoleum Sidi Saheb známé svými barevnými mozaikami, ažurovými štukaturami a bazény Aghlabid z 9. století, které sloužily k shromažďování vody pro celé město. Navštívíme také malebnou medínu obklopenou hradbami, která nyní slouží jako tržiště (je zapsána na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO). Právě v Kairouanu byla natočena část filmu „Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy“. Následně přejezd do Sbeitla, kde navštívíme ruiny starověkého města Sufetula a nádherně zachovalé římské fórum. Na závěr se vydáme ve směru Tozeur - města-oázy. Večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 4
Po snídani se vydáme na krátkou prohlídku města, které uchvacuje pozoruhodnou architekturou. Odpoledne přesedneme do komfortních džípů, kterými pojedeme na expedici do pohoří Atlas. Je plánována projížďka po saharských dunách - Ong Jemel, které tvořily pozadí filmů jako např. „Star Wars“ a „Anglický pacient“. Budeme obdivovat nádherné scenérie horských oáz a vodopád v Chebice. Následně přejezd ve směru Douz přes Chott El Jerid - návštěva největšího slaného jezera v Africe, kde s trochou štěstí budeme moci obdivovat úžasnou fata morgánu. Krátká zastávka na fotografování. V Douz možnost projížďky na velbloudech (fakultativně, za poplatek cca 12 EUR). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani pojedeme do Gábes - malebné saharské oázy, která je zarostlá více než 200 tisíci ovocnými stromy (pomerančovníky, citrónovníky, meruňky, granátovníky). Cestou se zastavíme u aromatického místního obchodu s kořením. Následně transfer na pohádkový ostrov Djerba - plný krásných pláží, olivových a palmových hájů a barevných trhů. Podle legendy právě zde dojel Odysseus, když se vrátil z Tróje. Arabské a židovské vlivy se zde spojují a jsou vzájemně propojeny s místní kulturou a architekturou. Pojedeme do města Houmt Souk. Nachází se zde trh, kde si lze koupit keramické výrobky a krásné koberečky, díky nímž je ostrov známý po celém světě. Místní řemeslníci je dělají tradičními metodami. Na závěr uvidíme Sephardskou synagogu - Al-Ghariba. Následně návrat na pevninu a přejezd do oblasti Matmata, večeře a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 6
Po snídani se vydáme na prohlídku oblasti Matmata. Navštívíme zde berberskou vesnici, která se nachází v kopcích, a je stále obývána. Navštívíme také domy troglodytů - primitivních kmenů žijících v minulosti v jeskyních - vytesané ve skalách. Město Matmata je také známé díky nádherné měsíční krajině, kde se natáčely scény k filmu „Star Wars“ (Hvězdné války). Následně přejezd do El Jem. Zastavíme na prohlídku nádherné ruiny římského amfiteátru (UNESCO), který je třetím největším amfiteátrem na světě a je lépe zachovaný než římské Koloseum. Právě v amfiteátru v El Jem byly natočeny zápasy k filmu „Gladiátor“. Na závěr se vydáme na návštěvu Mauzolea Habiba Burgundy v Monastiru. Přejezd do Hammametu na večeři a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 7
Po snídani přejezd do města Nabeul, které je známé díky keramickým výrobkům. Budeme mít volný čas na nákupy. Návrat do Hammametu ležícího na pobřeží Středozemního moře - starobylé rybářské vesnice. Návštěva krásné medíny, obklopené hradbami postavenými v roce 904. Medína neustále překypuje životem a prosperuje v ní místní obchod. Následně přejezd do Port El Kantaoui a volný čas. Na závěr přejezd do Sousse a prohlídka historické medíny (UNESCO). Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na letiště.
- Klienti pokračující v pobytu v Tunisu - transfer do vybraného hotelu.
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, zavazadlové a pasové odbavení, odlet do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. Většina muslimských památek se prohlíží pouze zvenčí - týká se to zejména mešit. Věnujte pozornost vhodnému oblečení - ženy by měly mít dlouhé sukně a zakrytá ramena. To se samozřejmě nevztahuje na pláže a hotelové bazény. Je dobré dávat si pozor na fotoaparáty, kamery a peněženky - riziko krádeží. V období ramadánu se může změnit organizace programu (hlavně spojená se změnami otevíracích hodin objektů).

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Polsko - Tunis - Polsko, letištní taxy, transfery autokarem na území Tunisu, ubytování: 7 nocí v 3* hotelech  (nebo za příplatek 14 nocí), stravování: 7 snídaní a 7 obědů zaměnitelných s večeřemi, služby polského průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na průvodce a vstupné jsou cca 70 EUR.

Jiné

Vízum

- Každý cestující musí mít cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Tunisu.
- Při pobytu do 90 dnů není od obyvatel ČR vyžadováno vízum.

26.04. (Čt) - 03.05. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute15 336 Kč
Rezervace
03.05. (Čt) - 10.05. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute14 125 Kč
Rezervace
10.05. (Čt) - 17.05. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute13 175 Kč
Rezervace
17.05. (Čt) - 24.05. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute13 174 Kč
Rezervace
24.05. (Čt) - 31.05. (Čt) 2018 - 8 dní, 7 nocí
standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute13 171 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...