Zabloudil

ID: 422154

Uzbekistán – křižovatka Hedvábné stezky

Termín: 26.09. (So) - 07.10. (St) 2020

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 46 700 Kč

Program

1. - 2. den


Letecky Praha – Taškent, přílet brzy ráno, ubytování a prohlídka „kamenného města“ Taškentu, hlavního města Uzbekistánu – staré město, tržnice Čorsu, Páteční mešita, medresa Kukeldaš, komplex Chazrati Imáma, nejstarší metro ve Střední Asii a televizní věž.
3. den


Ráno přelet do Nukusu, přejezd k vyschlému Aralskému jezeru do bývalé rybářské vesnice Mojnak – návštěva muzea a prohlídka vraků lodí, večer návrat do Nukusu.
4. den


Podél mohutného toku Amudarji se přesuneme do pouště Kyzylkum k starověkým pozůstatkům pevností Torpak Kala a Ajaz Kala a dále do Chivy.
5. den


Chiva– muzeum pod širým nebem a nejzachovalejší středověké město Střední Asie – Mauzoleum chivského hrdiny ze 16. stol. Pahlavana Mahmuda, Páteční mešita s 218 sloupy, minaret Kalta Minor; volno na toulky starým městem a po hradbách s nádhernými výhledy na město.
6. den


Přejezd do Buchary, cestou prohlídka rozsáhlého paláce posledního bucharského emíra Sitoraj Mochi Chosa z 19. stol., mauzoleum Bachadina Nakšabandiho, sufijského mistra a Timurova učitele ze 14. stol., ubytování v Buchaře.
7. den


Buchara  – centrum středověké islámské vzdělanosti. Jedna z nejstarších památek Střední Asie – Sámánovské mauzoleum z 10. stol., pevnost Ark – bývalé sídlo bucharských emírů, náměstí Kalján se 47 m vysokým minaretem a stejnojmennou mešitou, nejstarší středoasijská dochovaná mešita Magoki Ataru (původně z 9. stol.), dvě naproti sobě stojící nádherné medresy Ulugbega a Abdul Aziz Chana, náměstí Ljabi Hauz – centrum starého města a místo setkávání a odpočinku.
8. den


Přejezd do pouštního městečka Nurata s posvátným pramenem a lázněmi s léčivou vodou, pozůstatky pevnosti Alexandra Velikého ze 4. stol. př.n.l., nocleh v komfortních jurtách s večeří a posezením okolo ohně.
9. den


Ráno možnost jízdy na velbloudech, přejezd do Samarkandu, jednoho z nejvýznamějších center na Hedvábné stezce: Registan neboli Písečné náměstí lemované ze tří stran medresami (symbol města a celé země), Gúr-e-Emír (hrobka vládce Timura Lenka).
10. den


Výlet přes Zeravšanský hřeben Pamiro-Alaje (přes sedlo 1800 m) do města Šachrizábz, rodiště Timura neboli Tamerlána – pozůstatky paláce Ak-Saraj, Timurova letního sídla, Páteční mešita Kok-Gumbaz neboli Modrý dóm.
11. den


Samarkand : pozůstatky Ulugbekovy observatoře z 15. stol., Šah-i-Zinda neboli Hrobky živoucích králů ze 14. a 15. stol., skvost islámské architektury mešita Bibi Chanum z 15. stol., procházka starým městem a tržištěm Sijob. Večer přejezd rychlovlakem do Taškentu.
12. den


Letecky zpět do Prahy.Stravování - snídaně
snídaně
Cena zahrnuje
průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha–Taškent–Praha v ceně 12 000 Kč
 1x místní přelet Taškent–Nukus
doprava minibusem s místním řidičem
1x přejezd rychlovlakem
9x hotel/hostel se snídaní
1x nocleh s polopenzí v komfortní jurtě pro 4–6 osob
informační materiály
26.09. (So) - 07.10. (St) 2020 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-46 700 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměUzbekistán
MístoUzbekistán
HotelUzbekistán – křižovatka Hedvábné stezky
Základní cena
Termín26.09.2020 - 07.10.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...